Teknoloji

Bitcoin Olaylarında Twitter Üzerinden Bazı Hesaplar Kopyalanmış!

Sosyal medya devi Twitter üzerinde meydana gelen skandalların ardı arkası kesilmiyor. Bu süreç içerisinde Bitcoin olayları yüzünden büyük bir skandal yaşanmış ve pek çok hesap kapatılmıştı. Kapatılan hesaplar ise büyük takipçi kitlesine sahip ünlü kişilerin de arasında bulunduğu hesaplardan oluşuyordu.

Bunun ardından hackerler tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında bazı Twitter hesaplarını ele geçirdikleri ve bunun üzerine kullanıcıların takipçilerinden Bitcoin istedikleri ortaya çıkmıştı. Bu durumda pek çok kişinin Bitcoin gönderimi yaptığı belirlendi.

Ele Geçirilen Hesap Verileri Kopyalanmak İstendi

Hackerlerin aslında niyetinin çok daha farklı olduğu belirlendi. Bu süreç içerisinde Bitcoin istemek gibi amaçların olduğu görülse de aslında niyetin çok daha farklı olduğu belirlendi. Ele geçirilen hesapların gizli verileri ve kimseye görünmeyen gizli mesajlarının deşifre edilmesi aynı zamanda telefona kaydedilen kişi listesinin de indirilmeye çalışıldığı tespit edildi. Bu durum hassas bilgilerin ortaya çıkması ve kullanılması açısından oldukça etkili bir durum olarak ifade edildi.

Twitter bu konuda daha fazla mağduriyet yaşanmaması için pek çok hesabı askıya aldığını açıklamıştı. Askıya alınan hesaplar arasında ünlü isimlerin de olması dikkat çekti. Bunun için veri hırsızlığının engellenmesi adına yapılan çalışma hakkında hesap sahiplerine de özel mesajlar gönderildi.

Henüz veri hırsızlığı için harekete geçilen hesapların hangi hesaplar olduğunun da bilinmediği belirtildi. Ayrıca 45 hesabın şifresinin hackerler tarafından değiştirildiği ve erişim sağlandığı ifade edildi. Son zamanlarda yaşanan büyük bir skandal olarak değerlendirilen bu durum hakkında çalışmalar hala devam ediyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı