Teknoloji

Bitlocker Şifresini Nasıl Açarım

Şifre kurtarma olarak, genellikle yanlış yapılan ve sistem ayarları olarak da Windows kayıt defterlerine düzensiz olarak girişler bulunmaktadır.  Bu hatalar ise kayıt defterini onarım sağlayan ve kararlılık ile geri yüklemek için sistem ayarlarını düzenleyen özel yazılımlar ile giderilebilir. En fazla sorulan sorulardan biri Bitlocker şifresini nasıl açarım? Sorusudur. Eğer Bitlocker şifreniz varsa bu şifreyi unutmanızı tavsiye ederiz.

Şifre kurtarma işlemlerini neden oluşmuş olduğunu ve dahil olmak üzere hatanın nereden kaynaklandığını içeren hata isimleri ve başka bir bilgi ile hatanın nedeni hangi sistemler ile birlemesi ve uygulamanın hatalı olduğunu belirtebiliriz. Hata adında ise sayısal olarak kod ve arızlı olan bileşen vardır. Uygulama üreticileri ise deşifre edebilen verileri içermektedir. Bu kod için hata ve birçok farklı konum ile ortaya çıkarabilir.

Bit Kilitleyici Şifresi ve Kurtarma Anahtarı Nedenleri

Bu hata PC aldıysanız, sistem işleminin bir arıza yapmasını ifade eder. Yaygın nedenlerden dolayı Windows kayıt defterleri olarak geçersiz bir giriş ile bırakmış olunan yazılımın kaldırılması ve kötü amaçlı yazılımlara saldırı sonuçlarının, elektrik kesintisi nedenleriyle hatalı olarak kapatılmasına neden olur.

Bunların yanı sıra çok az teknik bilgi ile sistem dosyaları ya da kayıt defterleri girdisi olarak (Bit kilitleme şifresi e kurtarma anahtarı) olarak nedenleri belirtilebilir. Normal işlemler ise birini bir sistem ya da uygulama ile bileşeni tarafından doğru bir şekilde çalıştırmamak olarak ifade edilebilir.

Bitlocker Sürücü Şifresi Devre Dışı Bırakma

Bitlocker’ı devre dışı bıraktığınız zaman sabit bir şekilde diskinizi şifreli olarak kullanmış oluyorsunuz. Fakat bilgisayarınız bilgileri okumak için ise sabit diske depo yapılan düz metin biçimindeki şifre çözme anahtarını kullanacaktır.

Daha sonra ise birimin şifresi çözülürken, sabit disk içinde bulunan her şeyin şifresi çözülür. Devre dışı bırakma işlemi ise bilgisayarların giriş çıkış sistemleriyle yapılabilmektedir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı