Teknoloji

BlackBerry Telefonları İçin Yolun Sonuna Gelindi

Bir dönemin en çok kullanılan telefonlarını üreten marka olan BlackBerry için yolun sonu göründü. Firma artık yeni bir akıllı telefon üretmeyecek. 

BlackBerry geçtiğimiz yıllarda bir açıklama yapmış ve TCL ile ortaklık kurduğunu açıklamıştı. Kurulan bu ortaklık ile birlikte Android işletim sistemine sahip BlackBerry marka akıllı telefonlar satışa sunulmuştu. Kullanıcıların artık ilgi göstermediği BlackBerry marka akıllı telefonlar hakkında yeni bir gelişme yaşandı. 

BlackBerry ve TCL ortaklığı yapılan açıklama ile birlikte sonlandırıldı. Geçtiğimiz yıllarda BlackBerry ve TCL bir ortaklık kurarak Android işletim sistemine sahip BlackBerry KEY serisi akıllı telefonlar üretmeye başlamıştı. Yapılan son duyuru ile birlikte BlackBerry artık yeni bir akıllı telefon üretmeyecek. BlackBerry açıklamasında artık telefon üretmeyeceğini açıklasa da mevcut akıllı telefon modellerinin güncellenmeye devam edileceğini duyurdu. BlackBerry’nin bu desteği 31 Ağustos 2022 tarihine kadar devam edecek. 

BlackBerry TLC Ortaklığı Sona Erdi

BlackBerry’nin akıllı telefonları yüksek fiyat etiketine sahip modeller olarak dikkat çekiyordu. Son yıllarda akıllı telefon fiyatlarının artmasıyla birlikte bu durum BlackBerry’nin de olumsuz etkilenmesine neden oldu. Sonuçta BlackBerry akıllı telefonları rakiplerinden çok daha fazla fiyatlara satışa sunuluyordu ve rakip telefonların sağladığı bazı özellikleri sağlayamıyordu. Durum böyle olunca BlackBerry marka akıllı telefonlar sadece belli çevreler tarafından tutuldu. Görünen o ki iş telefonu olarak lanse edilen BlackBerry akıllı telefonları bu formül kurtaramadı. BlackBerry akıllı telefonlar için yolun sonu böylelikle görünmüş oldu. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı