Teknoloji

BTK’nın Sunduğu Ücretsiz Eğitimler Hangileri?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun kendisini yenileyen eğitim anlayışı ile tanınmış, saygın ve güvenilir bir eğitim merkezi oluşturma amacıyla kurulmuş olan BTK Akademi Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Ömer Fatih Sayan öncülüğünde 2017’de eğitim hayatına başlamıştır.

Sınıf içi ve online eğitimler vermekte olan BTK Akademi, içinde bulunduğumuz yüzyılda var olan teknolojik gelişmelere ve değişimlere uygun bir şekilde programlar hazırlamaktadır.

2017’de kurulan ve verdiği sertifikasyon eğitimleri ile sektörde ihtiyaç duyulan yetkin ve bilgili insan kaynağının arttırılmasına katkı sağlayan BTK Akademi birçok ücretsiz eğitim sunuyor. Bu eğitimler şu şekilde:

  • 5G ve Ötesi Çalışmalar

5G ve Ötesi Çalışmalar eğitiminde ilk başta 5G’nin özellikleri ve kullanımından söz ediliyor. Sonra ise sektörde karşılaşılacak değişimlerden ve ülkemizde var olan 5G teknolojisine mümkün olan en büyük ölçüde yerli ve milli imkanlarla geçmek için ne gibi çalışmalar yapılmalıdır sorusuna değiniliyor. Eğitime buradan ulaşabilirsiniz.

  • Siber Güvenlik Analisti Eğitimi

Siber Güvenlik Analisti, siber tehditleri tespit etmek, yönetmek ve önlemek için çeşitli teknolojileri kullanırlar. Bilgisayardaki verilerin, ağların ve programların korunması siber güvenlik analistlerinin sorumluluğundadır. Bu eğitim de 23 videosu ile konu ile ilgili gereken sorulara cevap veriyor. Eğitime buradan ulaşabilirsiniz.

  • Linux Sistem Yönetimi Eğitimi

Bu eğitimde genel olarak Linux/GNU’nun tarihçesi, yemek komutları, kullanıcı işlemleri, izinler, dosya ve paket yönetimi gibi bilgilere yer veriliyor. Meraklıları için ayrıca süreçler, çevresel değişkenler ve servisler de bu konuların içerisinde bulunuyor. Eğitime buradan ulaşabilirsiniz.

  • Güvenlik Testi Eğitimi

Toplam 15 video bulunan Güvenlik Testi eğitiminde sızma temelleri testinden Pivoting aşamasına ve son aşama olan sızma testi raporu gibi konular işleniyor. Eğitime buradan ulaşabilirsiniz.

  • Kriptoloji Temelleri Eğitimi

Kriptolojinin tarihsel sürecini ve gelişmelerini anlatan bu eğitimde kriptolojinin günümüzde kullanımı ve kriptolama metodlarından da bahsedilmiş. Ayrıca eğitim sonunda başarılı olunursa katılımcı sertifika almaya hak kazanıyor. Eğitime buradan ulaşabilirsiniz.

  • Android Programlama Eğitimi

Toplam 16 eğitim videosu bulunan bu eğitimde Android programlama ile ilgili her süreç örneklerle anlatılıyor ve yine eğitim sonunda başarılı olursa katılımcı sertifika almaya hak kazanıyor. Eğitime buradan ulaşbilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı