Teknoloji

Çalışan Vpn Chrome

İnternet özgürlüğümüzü kazanmamızı sağlayan vpnlerin bir çok çalışma mantığı bulunmaktadır. İster bilgisayarımıza kurduğumuz bir program ile çalıştırabiliriz, istersekte google chrome tarayıcı eklentisi ile kurabiliriz. Tarayıcı eklentileri tarayıcının ip adresini değiştirerek bir proxy adresi ile bağlantı kurar. Bunun sonucunda tarayıcı ip adresiniz, konumunuz değişir ve vpn aktif olmuş olur. Yani bir tarayıcıda vpn aktif edebilir diğer tarayıcıdan vpn aktif etmek kişisel ipniz ile gezinti yapabilirsiniz. Tarayıcıları yormayan ve yüksek performans gerektirmeyen bu özelliği eklenti kurarak kullana bilirsiniz.

Çalışan Google Choreme Vpn Eklentileri

Vpn kullanımının yaygınlaşması bir çok ücretsiz vpn eklentilerini beraberinde getirdi. Fakat ücretsiz vpn eklentilerinde ip adresleri patlaya biliyor ve bunun sonucunda vpn ile internete erişim sağlayamaya biliyorsunuz. Bu durumda stabil çalışan vpn eklentileri oldukça ilgi görüyor. Vpn eklentilerinin çoğu bir limite kadar ücretsizdir. Bu limit belirli lokasyonlara ait bir kaç ip adresi ile sınırlıdır. Bu sebepten ücretsiz olarak eklenti kullanmak biraz can sıkıcı bir durum oluştura bilir. Ücretli vpnler database içerisinde barındırdığı milyona yakın ip adresi ile mağduriyetinizi tamamen önler. Google choreme tarayıcınız için eklenti araştırmak istiyorsanız buraya tıklayarak gidebilirsiniz. Ücretsiz choreme da çalışan vpn eklentiler;

  1. uVPN – free and unlimited
  2. ZenMate VPN
  3. Free VPN

Bu eklentiler içerisinde barındırdığı ücretsiz ve çalışan ip adresleri ile tarayıcı eklentisi olarak tercih etmeniz gereken vpnlerdir.

Tarayıcı Vpnler İnterneti Yavaşlatır Mı?

Vpn yavaşlığı ip kalitesi ve kullanılan programın database içerisinde yer alan ipleri ile alakalıdır. Vpn kullandığınız için internet hızınız yavaşlamaz fakat kötü bir proxy bağlı iseniz bu sizin internet hızınızı yavaşlata bilir. İnternet üzerinde çok fazla ip blogu bulunmaktadır. Bu sebepten vpnler aldıkları veya buldukları ipleri sizlerin hizmetine bir şekilde sunar.

Azalan ip blogları sonucunda yeni bir ip blogu olan İPV6 gelecekte tüm vpn eklentileri tarafından kullanılması beklenen yeni bir ip türüdür. 8 bit yapıda olan İPV4 ler dünya çapında tükenmeye başladığından dolayı ileri ki yıllarda İPV6 ciddi bir yönelme bekleniyor. Maliyet açısından bakıldığında İPV6 çok fazla olduğu için maliyetleri oldukça uygundur.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı