Teknoloji

Çalışanlar İçin Parmak İzi Yerine Telefondan Takip Dönemi

Corona virüs sebebiyle gerek ülkemizde gerekse dünya çapında evden çalışma oranları oldukça artmış durumda. Hal böyle olunca işverenlerin çalışanların işe giriş çıkışlarını takip etmesi daha zor oluyor. Bu sebeple çalışanları daha rahat denetlemek için merkezi bir denetleme sistemi gerekiyor.

Tam olarak bu noktada çalışan takibini sağlamak için bazı yazılım çözümleri işverenlerin imdadına yetişti. Idenfit tarafından yeni geliştirilen uygulama klasik yöntemlere göre daha çabuk ve pratik bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Hem büyük ölçekli hem küçük ölçekli işletmeler tarafından oldukça rağbet Idenfit’in kurucusu Onur Bayındır’da satışlardan memnun durumda. Onur Bayındır yaptığı açıklamada haftalık satışlarının corona virüs sonrasında üç katına çıktığını belirtti.

Yaklaşık 18 ay önceye yazılım süreci bitirilen ve piyasaya sürülen Idenfit ilk çıktığı dönemde daha çok mağazalar tarafından kullanılan bir uygulamaydı. Corona virüsle birlikte kullanımının yaygınlaştığını görebiliyoruz.

Büyüklüğü fark etmeksizin hemen hemen bütün şirket ve mağazalar, işçilerin giriş çıkışlarını ve iş takiplerini sürdürebilmek için turnike ve parmak izi sistemine geçmiş durumdalar. Ama evde çalışma yapan bir çalışan için bunu sağlamanın imkanı yok. Idenfit sayesinde işverenler cebine indirdiği uygulama sayesinde işçilerin sisteme, yani işe giriş çıkışları saati saatine kontrol edilebiliyor. İşçilerin yaptığı giriş çıkışlar patronlarında bildirim şeklinde program tarafından bildiriliyor. Bildirimlerin doğruluğunun işverenler tarafından kontrolü için Idenfit’te fotoğraf özelliği de mevcut.  Sisteme giriş yapan personeller giriş yaptığı anda bir fotoğrafını çekip sisteme yüklüyor. Bu sayede iş verenler bildirimlerin doğruluğunu denetleyebiliyor.Idenfit sadece işçilerin işe giriş çıkışların kontrol edilmesini sağlayan bir uygulama değil. İşverenler Idenfit sayesinde çalışanların yaptığı işi izlemeyebiliyor. Bu sayede işverenler açısından son derece önemli olan iş takibi konusu da bir sorun olmaktan çıkıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı