Teknoloji

CCleaner Kendini Yeniden Keşfediyor

CCleaner şimdiye kadarki en popüler Windows araçlarından biridir ve disk alanını geri kazanmak isteyen kullanıcılar tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak son sürümde CCleaner değişti, Easy Clean adlı yeni bir mod daha kolay kullanım vaat ediyor.

Son aylardaki bazı aksaklıklara rağmen, CCleaner hala Windows için en popüler ayar araçlarından biridir. Ancak yapımcıların yazdığı gibi, CCleaner’in zaten 15 yıllık bir zamanı var, kendilerini sorgulama zamanı geldi. CCleaner, çalışma şeklini değiştiriyor ve daha kolay hale geliyor.

Ek Seçenek Olmadan Kolay Kullanım

Bir CCleaner’ı 5.57 sürümünden başlatmak, ilk bakışta farklı görünmektedir. Tamamen farklı değil, ama üstündeki şeridin tepesine yeni bir “Basit temizlik” girişi getiriyor. Bu standart görünümde “Analiz et” düğmesinden başka görülecek çok şey yok. Geçmişte, CCleaner’ın neyi analiz etmesi gerektiğini tam olarak belirlemek mümkündü ve bu uyarlanabilirliği yoktu.

Butona tıklarsanız, Firefox gibi bazı programların hala açık olup olmadığı konusunda bir uyarı var. Onları bir fare tıklamasıyla kapatabilirsiniz, sonra analiz başlar ve kısa bir süre sonra sonucu sunar. Bir yandan CCleaner izleyicileri alıyor, diğer yandan da silinmesi kolay önemsiz dosyalar hakkında bilgi veriyor. “Temizle” yi tıklatmak izleyicileri ve gereksiz dosyaları kaldırır.

Yine de bazı ek bilgiler edinebilirsiniz, ancak CCleaner sadece izleyicilerin nerede olduğunu ve ne olduklarını açıklamaz; aynı önemsiz dosyalar için de geçerlidir. Bu noktalarda pek bir şey öğrenemezsiniz, ancak geçici sistem dosyaları gibi en azından daha büyük alanları temizlemenin dışında tutabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı