Teknoloji

Cheltenham Festivali Fiyaskosu! Korona Ciddiye Alınmadı!

Tüm dünyayı saran corona virüsü sebebiyle başta Çin olmak üzere bir çok ülke sokağa çıkma yasağı koyarken, ağır yasaklar uygulanırken, bir çok Lider Corona Virüsünü ciddiye alın diye çağrıda bulunurken dünyanın gündemine Cheltenham Festivali oturdu.

İngiltere de corona virüsü sebebiyle 34 bin vaka bulunurken 3 bine yakında corona virüsüne yenilip vefat eden var. Rakamların bu kadar kısa bir süre de bu kadar ciddi bir şekilde artmasının sebebi ne? İngiltere virüsü çok ciddiye almadı. Günlük yaşamlarına hiç bir kısıtlama getirmeden devam ettiler.

Bu soru akıllara 22 gün önce yapılan Cheltenham Festivalini getiriyor.
Corona virüsü Çin de yayılmaya başladıktan sonra diğer ülkelere de yayılmaya başladı. Corona virüsünün etkisi altına aldığı bir ülke de ne yazıkki İngiltere oldu.

İngiltere corona virüsü tehlikesi ortaya çıktığı zamanlar da olayı pek ciddiye almadı. Maçları seyircili oynamaya devam etti ve her yıl düzenlediği Cheltenham Festivalini Corona riskine rağmen bu yıl da düzenledi. Bu festivale her gün en az 60 bin insan katılıyor. İnsanlar covid-19 u ciddiye almayarak at yarışı izlemeye gitti. Cheltenham Festivaline seyirci olarak katılan İrlandalı bir seyirci de Corona virüsü tespit edildiği ortaya çıktı.

Cheltenham Festivali her yıl dört gün sürüyor. Her gün 60 bin seyircinin katıldığını düşünürsek İngiltere’yi zor günlerin beklediğini söylemek yanlış olmaz. İnsandan insana bu kadar çabuk yayılan bir virüs dünyayı etkisi altına almışken bu kadar insanın bi araya toplanması da insanların bilinçlenmesi gerektiğini ortaya çıkartıyor.

Festivalde seyirci olarak katılan İrlandalı seyirciden sonra İngiltere Championship ekiplerinden olan West Bromwich’te forvet olan Charlie Austin de de corona virüs belirtileri gözlemlendi. Virüsün Cheltenham Festivalinden bulaştığı düşünülüyor.

İngiltere de yapılan tek toplu organizasyon Cheltenham Festivali değil. İngiltere Premier Lig’de 10 maç ve Şampionlar Lig’inde Liverpool Atletico Madrid maçları da seyircili oynanmıştı. İngilizler bu organizasyonların düzenlendiği için büyük tepki içindeler.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı