Teknoloji

Chrome 78 Karanlık Mod İle Dikkat Çekti

İnternet tarayıcı denildiğinde hızı ile dikkat çeken Google Chrome, 78 sürümü ile kullanıcıların karşısına çıktı. Masaüstü ve mobil platformlar için kullanılabilen tarayıcı yeni özellikleri ile dikkat çekmekte. Son yılların gözde özelliği ‘Karanlık Mod’ desteği sunan Chrome’un, görsel zevki artıran performansıyla kullanıcılar tarafından beğenilme olasılığı oldukça yüksek.

Her Platform İçin Farklı Özellikler

ABD merkezli bir şirket olan Google’ın sunduğu hizmetlerden biri de internet tarayıcısı olan Chrome. Uzun süren Explorer deneyiminden sonra şu an için PC kullanıcılarının birçoğu için vazgeçilmez hale gelen Google Chrome, dünyada en fazla tercih edilen tarayıcılardan biri. Ancak elbette hatadan uzak olmayan internet tarayıcısı, kullanıcılarından gelen tepkilere göre daha iyi bir platform oluşturma adına güncellemeler yayınlamakta. Yeni sürümün adı ise Chrome 78.

Windows başta olmak üzere macOS, Android, iOS ve Linux için geliştirilen yeni sürüm, 23 Ekim’de hizmet vermeye başladı. En popüler tarayıcı olduğunun farkında olan geliştiriciler, bu sürüm ile her platform için neredeyse farklı özellikler geliştirmeyi başarmış görünmekte. En dikkat çekici olan ise Android ve iOS için gelen ve tarayıcının karanlık bir arka planla çalışmasını sağlayan özellik. Ayrıca yapılan geliştirmeler, Chrome’un daha kararlı ve hızlı çalışmasına olanak vermekte. Yeni sürüm, 3 tanesi kritik düzeyde olmak üzere toplam 37 güvenlik düzeltmesini içermekte.

Yüklemesi Ve Kullanımı Kolay Bir Tarayıcı

Chrome 78, Android için karanlık modun dışında veri aktarımı konusunda da kullanıcı dostu olacak. Google uygulamasındaki verilerin Android cihaza gönderiminin kolaylaşacağı yeni sürümün, cihazlar arasındaki senkronizasyonu sağlaması beklenmekte. iOS kullanıcıları ise iOS 13 işletim sistemini kullanmaları halinde karanlık mod özelliğini kullanabilecek. Ayrıca iPhone sahipleri, kredi kartı bilgilerini uygulama üzerine kayıt yapabilecek. Linux ve macOS sistemleri için yayınlanan güncellemede ise görsel yenilikler ve API özellikleri öne çıkmakta. API’ler kullanıcı için pratik ve kolay bir Google Chrome deneyimi sunmakta.

Güncelleme için Android kullanıcıları Play Store uygulaması üzerinden, iPhone kullanıcıları ise App Store’dan Google Chrome 78 sürümüne ulaşabilmekte. Windows, macOS veya Linux kullananlar ise Chrome tarayıcıyı açtıktan sonra sağ üstte bulunan ‘menü’ butonuna tıklamaları gerekmekte. Ardından ‘Yardım’, daha sonra da ‘Google Chrome Hakkında’ sekmelerini seçmeleri durumunda otomatik olarak güncelleme başlayacak ve cihaza yeni sürüm yüklenmiş olacaktır. Uygulamayı yeniden başlattıktan sonra Google Chrome 78 sürümü kullanıma hazır hale gelmektedir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı