Teknoloji

Chrome OS 78 Güncellemesi Yayınlandı!

Google’ın bulut tabanlı işletim sistemi Chrome OS güncellendi. İşte Chrome OS 78 ile birlikte gelen yeni özellikler. 

Google’ın işletim sistemi Chrome OS güncellenmeye devam ediyor. Chrome OS’in yeni sürümü olan Chrome OS 78’i yayınlayan Google yeni güncelleme ile birlikte YouTube için PiP modu ve Android desteği getiriyor. 

Google Chrome OS işletim sistemini güncelledi. Chrome OS’in son sürümü olan Chrome OS 78 ile birlikte YouTube için resim içinde resim modu özelliği getirildi. Chrome OS 78 ile birlikte ayrıca yazıcı desteği genişletilirken ayarlar menüsü daha kolay hale getirildi. 

Yeni güncelleme ile birlikte YouTube uygulamasının simge durumuna küçültülmesiyle ya da başka bir pencere tarafından kapatıldığında YouTube resim içinde resim moduna küçültülüyor. Google tarafından yapılan açıklamada Chrome OS 78 ile birlikte sanal masaüstü desteği de Virtual Desks adıyla birlikte geliyor. Geçtiğimiz aylarda Google Chrome OS’in beta sürümlerinde kullanıcılara sunulan bu özellik sonunda tüm Google Chrome OS kullanıcılarına sunulmuş oluyor. Chrome OS’in bu özelliği Windows 10 ve macOS kullanıcılarının da kullandığı bir özellik. 

Chrome OS’in yeni güncellemesiyle birlikte ayarlar sekmesi de toparlanıyor. Kullanıcılar yeni sürüm ile birlikte artık çok daha kolay bir şekilde ayar komutlarını yerine getirebilecek. Yeni güncelleme ayrıca tıkla – ara özelliğini de kullanıcıların kullanımına sunuyor. Bu yeni özellik sayesinde Chrome OS kullanıcıları Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarıyla daha kolay bir bağlantı kurabiliyor ve sistem daha gelişmiş bir Android entegrasyonu sunuyor. 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı