Teknoloji

Chrome OS Steam Desteği Sunacak

Google’ın henüz yolun çok daha başında olan işletim sistemi Chrome OS’e Steam desteği gelecek. 

Chrome OS işletim sistemi henüz yolun çok daha başında olsa da Google, Chrome OS işletim sistemini geliştirmeye devam ediyor. Google’ın Chrome OS’e getireceği yeni özellikle birlikte Steam artık Chrome OS işletim sisteminde çalışabilecek. Google’ın bu hamlesi Chrome OS işletim sistemine sahip güçlü Chromebook’ların gelebileceği anlamına geliyor olabilir. 

Google’ın ülkemizde pek popüler olmayan Chromebook modellerinde kullanılan Chrome OS işletim sistemi gelişmeye devam ediyor. Özellikle gündelik işler için kullanılan Chromebook’lar uygun fiyatı ile dikkat çekiyor. Google’ın Chrome OS işletim sisteminde Steam desteği sunabileceği ortaya çıktı. 

Linux tabanlı bir işletim sistemi olan Chrome OS işletim sistemi, Steam’in Linux sürümü bulunduğundan dolayı Chrome OS’e eklenmesi pek zor görünmüyor. Chrome OS işletim sistemine eklenecek olan Steam uygulaması içerisindeki tüm kütüphanenizi tıpkı Steam’in Linux sürümünde olduğu gibi Chrome OS işletim sisteminde de oynayamayacaksınız.

Chrome OS yöneticilerinden Kan Liu’dan Chrome OS işletim sistemine eklenmesi beklenen Steam konusunda bir açıklama yapmadı. Özellikle öğrenciler arasında popüler olan Chromebook modellerinin Steam desteği sunacak olması öğrenciler arasında popülerliğini daha da arttırabilir.  

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı