Teknoloji

Chrome’da Otomatik Video Oynatmayı Kapatma

Web sayfalarında gezinirken, haberlere bakarken, araştırma yaparken veya herhangi bir iş ile meşgulken açılan otomatik reklamlar birçok kişiyi rahatsız eder. Gerek gürültü bakımından gerekse siz bir şeye odaklandığınızda bir anda karşınıza görüntülerin çıkmasından dolayı dikkatiniz dağılır ve bu durum can sıkıcı bir olaydır. Bu durumu yaşayan birçok kişi olduğunun farkındayız bu yüzden sizlere bazı yollar sunarak bu sorundan kurtulmanıza yardımcı olacağız. Yapmanız gereken birkaç ufak işlem ile otomatik video oynatıcıyı kapatmak çok kolay. İşte Chrome’da otomatik video oynatmayı kapatma yolları…

Peki Bu İşlemler Nasıl Gerçekleştirilir?

Birazdan anlatacağımız adımları sırasıyla takip ederek, Chrome’da otomatik video oynatmayı kapatma sorununa çözüm bulabilirsiniz. Bazı ayarlar vereceğiz. Vereceğimiz bu ayarlar, Chrome üzerinden tüm işletim sistemleri için geçerli olmakla beraber, otomatik video veya ses oynatmalarını kapatmak için kullanılan yöntemlerdir.  Ayrıca bu yöntemler Chrome’ da var olan yollardır. Yani ekstra bir uygulama program vs. indirmeye veya kurmaya gerek yoktur. İşte yapılması gereken birkaç küçük işlem; öncelikle Chrome’ un açık olması lazım. Açtıktan sonra yukarıda bulunan URL çubuğuna şu linki yazmalısınız: chrome://flags/#autoplay-policy. Ardından Enter tuşuna tıklamalısınız. Oradan da Autoplay policy Mac, Windows, Linux Chrome OS Android seçeneği olması lazım. Onun altındaki menüyü açmanız gerekiyor. Menüden var olan seçenekler arasından Document user activation is required cümlesini bulup onu seçin.  Olumlu sonuç almak için sayfanın altındaki yeniden başlat seçeneğine tıklayın ve işlem tamam.

Chrome Otomatik Oynatmayı Açmak İçin…

Yukarıda verdiğimiz adımları takip ederek kapattığınız otomatik oynatmayı geri açmak isterseniz yine yapacağınız işlemler çok basit. Bu sefer de yine chrome URL çubuğuna yazmanız gereken bir link var bu link, Chrome://flags/#autoplay-policy linkidir. Yine aynı şekilde Enter tuşuna basmanız gerekiyor.  Autoplay policy mac Windows Linux chrome OS Android seçeneğinin altında bulunan menüyü açarak, listeden Default seçeneğini seçerek chrome’ u yeniden başlatın. Bu şekilde Chrome’da otomatik oynatmayı kapatma iptal olur ve yeniden chrome’ da otomatik oynatmayı açmış olursunuz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı