Teknoloji

Çin’den Güvenli Ve Karlı Bir Şekilde Elektronik Malzeme Getirmek

Sizlere birkaç kez elektronikle ilgili düzenlemeler ve nasıl Çin’den elektronik ürünü getirebileceğiniz konusunda yardımcı olacağız.

Yeni bir ürün geliştiren tedarikçilerin çoğu başlangıçta sertifikalara yatırım yapmıyorlar çünkü henüz ürün satıyorlarsa henüz bilmiyorlar, neden binlerce dolara girebilecek sertifikalara yatırım yapıyorlar?

Çalışmayı ve çoğunlukla sizin için işi yapan Avrupalı ​​ve ABD’li müşterileri veya perakendecileri ile çalışan tedarikçileri bulmaya çalışın. Çünkü perakendeciler elektronik aradıklarında kesinlikle yasalara uyduklarından emin olacaklardır.

Zaten uyumlu olan veya ürünü uyumlu hale getirmek için sizinle birlikte çalışmaya istekli olan fabrikalardan satın almak isteyeceksiniz.

Tepki şunun gibi ise, ürünü uyumlu hale getirmekle ilgilenmeyen tedarikçileri, “diğer tüm alıcılar da buna ihtiyaç duymuyor” gibi işten çıkarmaktadır. İdeal olarak, tedarikçiyi parasını sertifikalara yatırmaya ve ürünü farklı pazarlara ve düzenlemelere uygun hale getirmeye ikna edebilirsiniz, çünkü aynı zamanda ona fayda sağlar. Ürünlerini ne kadar çok müşteriye satabiliyorsa (çünkü sertifikalı oldukları için) onun için daha iyi.

Avrupa genellikle ABD’den daha katıdır ve Avrupa’ya yasal olarak ithalat yapmak istiyorsanız yerine getirilmesi gereken birkaç düzenlemeye sahiptir.

çinden ürün getirmek gümrük

CE

Avrupa’ya ithalat yapmak istiyorsanız, CE işareti zorunlu bir uygunluk işaretidir. Temel olarak, ürününüzün belirli Avrupa standartlarına göre üretildiğini onaylar. Çoğu standardı kapsar ve gerçekte hangi ürünü olursa olsun, Avrupa’ya ithal ederken ihtiyacınız olan asgari minimum miktardır.

GS

GS veya “Gepruefte Sicherheit”, bir üçüncü taraf laboratuvarı tarafından verilen ve çoğunlukla perakendeci olarak veya perakendecilere satıldığında tavsiye edilen kaliteli bir mühürdür. Bu gönüllü ve yasalarca gerekli değildir, ancak tüketiciler tarafından özellikle Almanya’da yaygın olarak bilinen bir güven ve kalite damgası olmuştur. GS sertifikası almak için gerekenler CE için olandan daha yüksektir. Bataryayla çalışan öğeler gibi birkaç üründe GS mevcut değil veya anlam ifade etmiyor.

LVD

Düşük Voltaj Yönergesi, tasarımcılara güvenli ürünler üretmeleri için rehberlik etmek için IEC teknik standartlarına dayanmak yerine, yerine getirilmesi gereken herhangi bir teknik standart sunmuyor. Alçak Gerilim Yönetmeliğinin genel ilkelerine ve ilgili özel güvenlik standartlarına uygun ürünler, AB genelinde uygunluğu ve kabulü belirtmek için CE işaretiyle işaretlenmiştir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı