Teknoloji

Corona Virüs Sebebiyle Teknoloji Satışları Arttı

Corona virüs kapsamında evden çıkmayan ve eğlencesini de eve taşıyan Türk halkı bu süreçte teknoloji aletlerine olan ilgisini de arttırdı. Özellikte elektronik ürünlerin online satışlarında kısa süre içerisinde büyük bir artış gerçekleşti. Yaklaşık bir ayı bulan karantina sürecinde teknoloji satışları yaklaşık yüzde 90 arttı.

Evlerinden çıkamayan insanlar bu süreç zarfında en çok sinema ve bilgisayar sistemlerine ilgi göstermiş durumdalar. Bu sebepten ötürü en büyük yükseliş, bilgisayar aksesuarlarında ve televizyonlarda görüldü.

En Büyük Artış LED TV Satışlarında

Evde kalınan süre zarfında film ve dizilere olan ilgi oldukça arttı. Dolayısı ile ev ve sinema sistemlerine olan ilgi de artmaya başladı. Corona virüs süreci zarfında özellikle LED TV satışlarının yüzde 260 arttığını görebiliyoruz. Film ve dizi izleyicileri sadece televizyonlardan değil laptoplardan da dizi-film izlemeye devam ediyorlar. Bu sebeple laptop satışlarında da büyük bir artış meydana geldi. Laptop satışları son bir ayda yüzde 70 arttı.

Kulaklık Satışları Zirveyi Gördü

Karantina sebebiyle çalışmalarını evden sürdüren çalışanlar ve yine bu süreçte zamanını oyun oynayarak geçiren insanların en çok yöneldiği teknolojik aletler kulaklıklar oldu. Açıklanan istatistiklere göre kulaklık satışları son bir ayda yüzde 250’lik bir artış gösterdi. Kulaklıkların yanı sıra oyuncuların yoğun ilgi gösterdiği ekran kartı gibi çeşitli parçalara olan ilgi de oldukça artmış durumda. Bu süre zarfında en çok ilgi gösterilen PC parçaları, kulaklıklarla beraber ekran kartları ve işlemciler oldu.

Online Satışlar Arttı

Salgın süreci boyunca uyarılara riayet gösterip evde kalan insanlar ihtiyaçlarının çoğunu online olarak karşılamaya başladı. Bu da online satışlarda büyük bir patlamaya yol açtı. Devlet tarafında alınan bu önlemlerin devam etmesi ve insanların da bu tedbirlere uyması durumunda başta teknoloji ürünleri olmak üzere bütün ürünlerde online satışın daha da artması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı