MobilTeknoloji

Corona Virüsüyle Mücadelede Yeni Mobil Uygulama Geliyor

Virüs salgını kısa sürede dünyayı etkisi altına aldı. Küresel bir sorun halini alan corona virüsü hakkında Dünya Sağlık Örgütü tarafından da çeşitli uyarılar yapılmıştı. Yapılan yeni bir açıklama sonrasında mobil bir uygulamanın geliştirilmesi için çalışmalar başladı.

Dünya Sağlık Örgütü insanların doğru bilgilendirilmesi için internet sitesi üzerinden bilgileri sürekli güncelliyor. İnsanların salgın hakkında yanlış bilgilere erişmesini engellemek ve doğru tedbirlerin alınmasını sağlamak için gerekli görülen bu süreç yeni çalışmalar ile sürekli olarak destekleniyor. Android ve iOS işletim sahibine sahip kullanıcıların kullanımına sunmak için COVID-19 için yeni bir mobil uygulama geliştirildiği açıklandı. Uygulama kısa süre içerisinde kullanıma sunulacak.

Dünya Sağlık Örgütü Bilgilendirmeye Devam Ediyor

Salgın hızlı bir şekilde ilerlerken dünya çapında yanlış bilgilendirmeler sebebiyle artan bilgi kirliliği de paniğe neden oluyor. Dünya Sağlık Örgütü geçtiğimiz günlerde ülkelere çeşitli bilgilendirmeler yapmıştı. Yeni bir çalışmaya daha imza attığını duyurdu. Yakın zamanda kullanıcıların mobilden de bilgilenmesini sağlamak için bir uygulama üzerinde çalışıyor.

WHO MyHealth isimli uygulama için gönüllü uzmanlar çalışıyor. Uygulamanın geliştiricileri arasında Google uzmanları, eski Microsoft uzmanları ve hatta büyükelçilerde yer alıyor. Uygulama üzerinde sıkı bir çalışma yapılıyor. Bu süreçte zaman kaybetmeden kısa süre içerisinde hayata geçirilmesi bekleniyor. Yeni mobil uygulama diğer uygulamalarla iletişime geçen aktif bir uygulama olarak tasarlanıyor. Böylece hastalığın yayılma haritasına ulaşmak ve durum hakkında anlık bilgi almak mümkün olacak. Henüz uygulama geliştirme aşamasında olmakla birlikte gönüllü olarak sürece dahil olabilirsiniz. Uygulama hakkında geri sayım başladı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı