Teknoloji

Coronavirüs, iPhone 12’yi Tam On İkiden Vurdu!

Coronavirüs, iPhone 12’yi Tam On İkiden Vurdu!

Coronavirüs, iPhone 12’yi Tam On İkiden Vurdu!

Covid-19 dengeleri alt üst ederken, iPhone 12 de bundan payını aldı. Tüm dünyayı etkileyen ve ilk vakanın görülmesinden bu yana Türkiye’yi de kasıp kavuran Coronavirüs, dün itibariyle tatillerin 30 Nisan’a kadar uzatılmasına yol açmıştı. Hız kesmeden yayılmayı sürdüren Coronavirüs şimdi de iPhone 12’in çıkış tarihinin ileri alınmasına sebep oldu.

iPhone 12 Ne Zaman Çıkacak?

Coronavirüs, küçük çaplı işletmelerden büyük firmalara kadar herkesin işlerini sekteye uğratmış durumda. iPhone 12 de maalesef Coronavirüs’ün hışmından kaçamadı. Sıra dışı zarif tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran iPhone 12, merakla bekleniyor olsa da iPhone 12 çıkış tarihi ile ilgili edinilen son bilgiler, tüketicileri hayal kırıklığına uğratacak cinsten.

Nikkei Asian Review, konuyla ilgili açıklamada bulunarak; “Üzgünüm ama iPhone 12 için biraz daha beklememiz gerekecek. Modelin Eylül tarihinde tanıtılması mümkün görünmüyor. Lansmanın Kasım-Aralık gibi yapılacağı öngörülüyor.” Dedi. Öte yandan 5G bağlantı desteğine sahip olacak ilk iPhone modellerinin Kasım’da çıkacağı da söylentiler arasında.

Sorun Yalnızca Arz-talep Dengesi

iPhone 12’nin çıkış tarihine dair yayınlanan raporda, Coronavirüs’ün yeni nesil iPhone modelleri için büyük bir tehdit olduğu belirtildi. Taleplerin azalacağı konusunda tedirgin olduklarını ifade eden Apple, tedarik zinciriyle ilgili bir problem olmadığının altını çizdi. Apple, endişelerinde haklı çıkar ve yeni iPhone serisi yeteri kadar talep görmezse, bu durum şirkete negatif olarak yansıyacak. Apple, yeni iPhone ailesine 5G dışında tüketicileri sevindirecek yeni özellikler de ekleyeceğinin müjdesini verdi. Fakat talebin beklenen düzeyde olmaması, Apple’ın hayallerini s uya düşürecek gibi duruyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı