Teknoloji

CyberGhost VPN İnceleme

Romanya yerleşkesi içerisinde faaliyet gösteren CyberGhost VPN, Almanya ile Romanya arasındaki işbirliği ile oluşturulan hizmetlerden bir tanesidir. Dünya genelindeki güvenilir VPN hizmetlerinden birini sağlayan sunucu, internette IP’nizi belli etmeden dolaşmanıza imkan veriyor. Peki, CyberGhost’un olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir? Yazımızda bunların hepsine cevap bulacaksınız.

10 Milyon Kullanıcısı Var

İnternette sörf yaparken izlenmeyi kimse istemez. Ancak sunucuların, kullandığımız bilgisayarın IP’sini takip ettiği de bilinen bir gerçek. İşte bu durumu engellemek için VPN hizmeti veren birçok şirket bulunuyor. Bunlardan biri olan CyberGhost 60 ülkede 3.700’den fazla sunucusu ile internet güvenliğinizi sağlamak için uğraşmakta.

CyberGhost, kullanıcılarına sunmuş olduğu 256 bit şifreleme özelliği sayesinde Netflix, BBC ve Hulu gibi yayınların içeriklerini de takip sıkıntısı olmadan izleme hizmetini sunmaktadır. Kolay bir kuruluma sahip CyberGhost VPN sunucusunun kurulum işlemlerini kendiniz yapabilirsiniz. 10 milyonun üzerinde tercih edilmesinin en büyük nedeni ise kayıt tutmama özelliğidir. Sunucu sizi başkası için görünmez yaparken, aynı zamanda kendisi de izlemediğini teyit etmektedir.

Hız konusunda da rakiplerine oranla daha iyi bir performans gösteren CyberGhost, 75 Mbps’ye kadar ölçülebilen hızıyla gerçekten önde olduğunu kanıtladı. Hizmetin en iyi taraflarından biri de destek bölümü. E-mail ile ulaşabileceğiniz destek hattı aynı zamanda canlı olarak da hizmet sunmakta ve hızlı bir şekilde sorunun çözülmesine yardımcı olmakta. Herhangi bir sorun olmasa da, aklınıza takılan soruları buradan sorabilirsiniz.

Ücretsiz Denebilecek Kadar Ucuz

Ücret konusunda da uzun kullanım için 2.5 dolara kadar düşebilen VPN hizmeti, aylık olarak 13 dolarlık bir ücret talep etmektedir. CyberGhost, Torrnet kullanımında da otomatik olarak devreye girmektedir. Yani bir site için hizmeti devreye sokmak için uğraşmanıza gerek kalmaz. Netflix gibi uygulamalarda da aynı şekilde el ile ayarlama yapma zahmetinden kurtarmaktadır. Aynı anda 7 cihaza kadar bağlanabilmesi, sunucunun artılarından biridir. Rakiplerinin en fazla 6 cihaza kadar izin vermesi, bu konuda CyberGhost teknolojisinin daha gelişmiş olduğunu göstermektedir.

Sınırsız bant genişliği sunan CyberGhost VPN’nin eksisi, deneme süresinin yok denecek kadar az olmasıdır. 24 saatlik bir deneme süresi sunan VPN, bu sürenin sonunda karar vermenizi istemektedir. Ayrıca alt yapının kötü olduğu ülkelerde hizmet hızı 1 Mbps altına kadar düşebilmektedir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı