Teknoloji

Dell Alienware’den Switch Benzeri El Konsolu

Ünlü bilgisayar üreticisi Dell, Alienware Concept UFO el konsolu adını verdiği Nintendo Switch benzer, bir oyun konsolu duyurdu. İşte Dell Alienware’ın yeni el konsolu. 

Alienware Concept UFO konsolu, Nintendo Switch el konsolu ile çok benzer bir yapıya sahip. 8 inç büyüklüğünde dokunmatik bir ekran ile birlikte gelen ve yan kenarları manyetik olarak tutturulan iki kontrolcü ile birlikte geliyor. 

Kontrolcüler bir araya aparat ile tek bir kontrolcü haline gelebiliyor. Dell Alienware Concept UFO, tıpkı Nintendo Switch konsolu gibi televizyona bir dock yardımı ile bağlanabilecek. Yeni Concept UFO konsolunun farkı ise Windows 10 işletim sistemine sahip olacak olması. Taşınabilir konsol olarak kullanıldığında F1 Racing oyunu 30 FPS civarında oynanabiliyor. Dock modunda ise World War Z oyunu 60 FPS civarında oynanabiliyor. 

Ürün İyileştirilmeye Devam Ediyor!

Oyun konsolu şimdilik bir konsept çalışması olduğu için konsolun tuşları henüz çok sert ve ağır. CES 2020 etkinliğinde duyurulan cihazda bir takılmalar yaşandığında Windows 10 menüsüne çıkarak yeniden başlatma işleminin yapılması gerekiyor. Konsept üzerinde çalışmalar devam ederken modelin ne zaman tanıtılacağı ise şimdilik bilinmiyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı