Teknoloji

Dell XPS 13 Orjinalinden Çok Daha İyi Olarak Yenilendi!

2015 yılından beri favori laptoplardan biri olan Dell XPS, Nisan ayında en yeni modeli ile sahalara ihtişamlı bir giriş yaptı. Dell XPS 13 ikisi bir arada, birçok yönden standart XPS 13’ün bir devam filmi gibidir. İnanılmaz inceliği, kusursuz tasarımı, elden ele dolanabilecek yeterlilikte son derece güçlü portatifliğiyle ve hem öne hem de arkaya doğru bükülebilir olmasıyla ona hayran olduğumuzu söyleyebiliriz.

Dell, incelik ve döndürülebilme gibi özellikler kattığı XPS 13’ün yenilenmiş ikisi bir arada versiyonuyla kendisini bir tık üste taşımayı başarmıştır. Dürüstçe konuşmak gerekirse görünüm standart bir XPS 13’e görece çok daha iyi ve ayrıca sadece harika ötesi çevrilebilir bir bilgisayar olmakla kalmayıp aynı zamanda bugün alınabilecek son derece taşınabilir olan en iyi bilgisayarlardan biridir.

Artı ve eksilerini göz önüne alırsak olağanüstü bir incelikte tasarlanmış olduğunu belirtmiştik buna ek olarak bağlantı menteşeleri geliştirilmiş, Dolby Vision ve HDR ile muazzam bir ekrana sahipken incecik tuş takımının verdiği hoşluk ve en önemlilerden biri olan sağlam batarya ömrüyle bakanı bir daha baktırmayı başarıyor. Bunların yanında eksi olarak belirtilebilecek yönleri incelersek daha fazla bağlantı girişi olmasına ihtiyaç duyulması bu kadar mükemmelliğe hoş kaçmadığı gibi OLED seçeneğinin yokluğuyla da tüm mükemmellikleri tek seferde harcamayalım bir dahaki sefere inşallah demiş olmalılar diye düşünüyoruz.

İncelik

Kendisinden önce üretilmiş olan ikisi bir arada tasarımlara kıyasla çok daha incelikli, rafine bir var oluş şekline sahip olduğunu söylemek için ona sadece bakmamız yeterlidir. 11mm ile 7mm kalınlık arasında gittikçe incelen kalınlığıyla etkileyici derecede ince bir tasarıma sahiptir.

Menteşeler

Menteşelerde yapılan değişikliklerle ekranın döndürülüp katlanarak tuş takımına olabildiğince yaklaşmasına yardım edilmiştir. Yeni menteşelerle ekran döndürme işlemi, öncekinden çok daha yumuşak ve akıcı bir biçim almıştır. Ekran kolayca açılarak yavaş bir durma ile laptop moduna gelebilir. Tüm ikisi bir arada katlanabilen laptoplarda olduğu gibi ekranı katlayarak istersek bir çadır şekline getirebilme imkanımız da mevcuttur.

Gövde

Yeni Dell XPS 13 ikisi bir aradanın tek parça alüminyum kasadan oluşuyor olması bilgisayara şık ve güçlü bir görünüm katmıştır. Standart XPS 13’ten bir tık daha ağır olmasına rağmen taşıması hafif ve kolay hissettiren bir görüntüsü vardır.

Ekran Genişliği

Yeni 13.4 ich’lik ekran ile öncekinden birazcık daha uzun olsa da 16:10 ‘luk boyut oranları ve 1080p ya da 4K çözünürlüğüyle yeni monitör ayrı bir havalıdır.

İşletim Sistemi Yeni versiyon XPS 13 ikisi bir arada, standart modelinde olduğu gibi aynı 10. Jenerasyon Intel işlemcinin en son versiyonu üzerinde koşmaktadır.

Tuş Takımı

XPS 13 ikisi bir aradanın yenilenmiş Maglev tuş takımı, XPS 13’ün sahip olduğu tuşların tamı tamına yarısı inceliktedir. Ayrıca Dell, klavye tuşlarını genişleterek hakimiyeti kolaylaştırmış ve tuşların laptopun kenarlarına kadar yayılmasını sağlamıştır. Bunlara ek olarak ‘’touch pad ‘’ kısmı da öncekine kıyasla %19 daha genişletilmiş ve kullanıcının hareket alanı büyümüştür.

Tuş takımı konusunda sorun olarak tek bahsedilebilecek şey normalden biraz daha sessiz, sakin ortamlarda yazı yazarken tuş sesinin biraz fazla çıkıyor olmasıdır. Bu durum, standart Dell XPS 13’te söz konusu değildir.

Batarya Gücü

Herhangi bir batarya takviyesi almaksızın zahmetli mi zahmetli Microsoft etkinlikleri yaparak 6 saat boyunca ayakta kalmayı başarabilecek güçte bataryaya sahiptir. Bir başka batarya gücü ölçütü olarak sürekli dönen HD kalitede videoyu 14 saat 25 dakika oynatmayı da başarabilmiştir.

Tüm bu özellikler karşısında etkilenmemeyi başarabilmek ise biz faniler için zor olsa gerek. Bu sene son derece taşıması kolay bir laptop almak için alışverişteyseniz eğer buyrun, Dell’den size arasında tercih yapmakta zorlanacağınız iki güçlü seçenekten en yenisi olan Dell XPS 13 ikisi bir arada.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı