Teknoloji

Dell XPS 15 ve 17’nin Fotoğraflarını Yanlışlıkla Paylaştı

Mevzubahis Windows işletim sistemine sahip dizüstü bilgisayarlar olduğu zaman Dell’in XPS 13 modelinden kesinlikle ayrıca bahsetmek gerekir. Fakat yine Dell’in model kataloğundaki yerini almaya hazırlanan XPS 15 ve XPS 17 de kesinlikle performansıyla dikkat çeken bilgisayarlar arasında gösterilebilir. Resmî açıklamalara göre önümüzdeki hafta itibariyle tanıtımının yapılması beklenen modellere ait fotoğraflar ise yanlışlıkla kamuoyuyla paylaşıldı. Üstelik bizzat Dell tarafından!

Dell XPS 15 ve 17'nin Fotoğraflarını Yanlışlıkla Paylaştı
Dell XPS 15 ve 17’nin Fotoğraflarını Yanlışlıkla Paylaştı

İlk kez “WesolyKubeczek” rumuzlu, dikkatli bir Reddit kullanıcısı tarafından fark edilen bu durum apar topar düzeltildi ancak ekran görüntüleri çoktan alınmıştı bile. Buna göre Dell, web sitesindeki Precision dizüstü bilgisayar modelleri sekmesinde yeni çıkacak olan XPS 15 ve XPS 17’nin fotoğraflarını bizzat kendisi paylaştı. 

Normalde Dell’in XPS 15’le beraber yenilenmiş XPS 13’ü de tanıtmasını beklerdik ancak görünene göre şirket bunu yapmayacak.

Precision modelleriyle yan yana görüntülendi

Fotoğrafa baktığımız zaman sağda görünen modelin 2020 XPS 15 ve XPS 17 olduğunu söyleyebiliriz. Aşağıda gözüken iki bilgisayar ise Dell’in Precision serisine ait. Bunu nasıl mı anladık dersiniz? Dikkatle incelerseniz sol tarafta, yarı açık konumundaki bilgisayarın klavyesinde “numpad” olarak da bilinen rakam tuşlarının yer aldığını görebilirsiniz. XPS modellerinde ise numpad bulunmuyor, en azından geçmişte çıkan modellerde bu böyleydi.

Precision’un USB yuvaları ise laptop kasasının önünde bulunuyor. XPS 15 ve 17’nin girişleri ise arka tarafta konumlanmış. Dahası Precisions modelleri XPS serisindekilere kıyasla daha ince.

XPS 17’deki SD kart yuvası göze çarpıyor

Bunun dışında tek bir kare fotoğraf üzerinden XPS 15 ve 17’ye dair çok da fazla bilgiye ulaşabilmemiz ne yazık ki mümkün değil. En dikkat çeken şey belki de XPS’lerde bulunan USB-A girişi. Yüksek donanıma sahip modellerde sıkça karşımıza çıkan bu port sonunda yeni XPS’lerde de tercih edilmiş. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı