Editörün SeçimiTeknoloji

Dinlediğin müziği diğer odaya aktarmak için Google’a seslen!

Müziğin etrafında dolanmasını mı istiyorsun? Salonunda müzik açıyorsun fakat mutfağa gidiyorsun, yani müziği salonda terk ediyorsun. Evin her yerinde müzik seninle olsun istiyorsan, Google’ın sana harika bir çözüm önerisi var: Google Asistan’a “Hey Google, müziği salonuma getir!” demen yeterli. İnanmayacaksın ama bu kadar basit...

Google’a ait olan bu özellik ile sen müziği değil, müzik seni takip ediyor.

Nasıl mı? Bunun için ihtiyacın olan 3 materyal var. Bunlar; Google Home akıllı hoparlörler, Google Nest Hub ekranı ve Chromecast cihazı. Müziği, nereye gidersen git peşine takmak istiyorsan bunlara sahip olman yeterli.

Ek olarak, Google’ın var olan bu ses sistem için oluşturduğu yeni bir güncellemesi daha var.

Google, birden fazla odaya ulaşabilen mevcut ses sistemine Stream transfer olarak adlandırdığı yeni bir özellik ekledi.

Stream transfer’in bize sunduğu ne?

Bugüne kadar Google’ın ses sistemi ile dinlediğimiz müzik, her odada aynı anda çalışma özelliğine sahip; bunu biliyoruz, peki neden bulunmadığımız bir odada müziğin çalmaya devam etmesini isteyelim ki? Google bunu da bizim için düşündü ve Stream transfer özelliğini sisteme ekledi. Artık bulunmadığımız odada, müziğin olmasını istemiyorsak Stream transfer özelliğini devreye sokabiliriz.

Stream transfer özelliği okuduğun gibi çok basit; istediğin müziği Google Cast aygıtından açıyorsun ve Google asistanına şarkıyı başka bir odada açmasını söylüyorsun. İşte bu kadar!

Müziği bir odadan diğer bir odaya aktarma sırasında odaların ismini veya aygıtın ismini kullanarak Google Asistanın ile iletişimini kolayca kurabilirsin.

Google’ın yeni bir blog yazısına göre, müziğini başka odaya taşımak istiyor ve bunu Google asistan’a seslenerek yapmayı tercih etmiyorsan, tabi ki başka bir yolu daha var; Google home aplikasyonunu indirerek bu işlemi çok rahat gerçekleştirebilirsin. Ayrıca videolarını Chromecast ve Nest Hub arasında birinden bir diğerine de aktarabilirsiniz. Ben uygulama üzerinden denetleme özelliğini bulamadım, bu ay uygulamayı güncellemediğimden kaynaklandığını düşünüyorum. Sizler de deneyimlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Son olarak,

Müziğini Google Cast aygıtından telefonumuza aktaramıyoruz henüz ne yazık ki. Kapıdan çıktığımızda müziği, cebimizde de taşımak harika olurdu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı