Teknoloji

Discord Canlı Yayın İzleyici Sayısını Artırdı

Discord canlı yayın izleyici sayısını artırarak 10’dan 50’ye çıkardı. Video oyuncuları için canlı iletişim programı olan Discord, Go Live akış izleyici sınırını geçici olarak yükselttiğini açıkladı.

Şirket, izleyici sınırındaki artışın koronavirüs nedeniyle evden çalışan, ders alan ya da sosyalleşen kullanıcılara yardımı olacağını düşünüyor.

Canlı Yayın İzleyici Sayısının Artışı Geçici Olacak

Koronavirüs nedeniyle evde vakit geçiren kullanıcı sayısının artmasıyla, Discord’un da canlı yayın izleyici sayısının 10’dan 50’ye çıkartılması durumunun geçici olacağını duyurdu.

NYU Oyun Merkezi profesörü Robert Yang, okullar için geçici olarak verilen uzaktan eğitim kararı nedeniyle Twitch’te canlı yayın sınıfı oluşturmuştu. Discord yönetimi de böyle bir düşünce ile canlı yayın izleyici sınırını 50’ye çıkardı.

Discord Canlı Yayın İzleyici Sayısını Artırdı

Benzer bir şekilde Türkiye’de de internet ve televizyon kanalları üzerinden canlı yayın ve videolar ile uzaktan eğitim sürecine giriliyor.

Türkiye’de Uzaktan Eğitim Nasıl Olacak?

Uzaktan eğitimin TRT’nin belirli kanalları ve eba.gov.tr. üzerinden canlı yayın ya da videolar ile senkron ve asenkron şekilde sınıf seviyelerine göre dersler yayınlanarak yapılacağı belirtildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilerin derslerden geri kalmaması için her türlü tedbirin alındığını ve altyapı desteğinin olduğunu belirtti. Uzaktan eğitim TRT’nin mevcut kanalları üzerinden değil yeni belirlenecek kanalları üzerinden yapılacak. Elazığ depreminden sonra uygulanan sistemin devam ettirileceği belirtildi.

Discord Canlı Yayın İzleyici Sayısını Artırdı

Üniversite Giriş Sınavlarına hazırlananlar Akademik Destek Platformu üzerinden ücretsiz destek ile hazırlık yapabilecekler. Öğrencilere ücretsiz 3 GB eğitim desteği sağlanacağı bildirildi. Tüm aşamaların en ince ayrıntılarına kadar planlandığı da açıklandı. Eğitim Bilişim Ağı Platformu’nda tüm öğrenciler için uygulanacak kişiye özel akıllı sistem ile okullara olan ihtiyaç bu süre içinde azaltılacak. Zorunlu tatil tamamlandığında ise telafi dersleri uygulanacağı belirtildi.

Discord Canlı Yayın İzleyici Sayısını Artırdı

Eğitim dışı saat ve günlerde okullarda eş zamanlı dezenfeksiyon çalışmaları uygulanacağı, okullarda bu süre zarfında öğretmenlerin ve diğer personellerin Koronavirüs ile ilgili  eğitim alacağı açıklandı.

Sınavlar dahil öğrencilerin mağdur olmaması için tüm senaryoların hazır olduğu açıklandı. Öğrencilerin olumsuz etkilenmemesi için tüm paket ve tedbirlerin hazır olduğu belirtildi. Duruma göre Bilim Kurulu’na danışarak tatilin uzayıp uzamayacağı daha sonra açıklanacak.

Öğretmenlerin de bu süreçte evlerinde tatil yapacakları ve mümkün olduğunca şehir dışına çıkmamaları gerektiği belirtildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı