Teknoloji

Discord’a Sesli Sohbetlerde Gürültü Engelleme Özelliği Geldi

Son dönemin en popüler iletişim platformlarından birisi Discord. Daha çok oyuncular tarafından tercih ediliyor olsa da bu mecrada spordan siyasete, yemek tariflerinden fitness paylaşımlarının yapıldığı sayfalara kadar birçok farklı kanal bulabilmeniz mümkün.

İnsanların evde kaldığı ve dışarıya çıkamadığı şu günlerde alternatifleri gibi Discord’a olan ilgi de artmış durumda. Özellikle kullanıcıların sesli mesajlaşmayı daha çok tercih etmesi üzerine site yönetimi, arka plandan gelen gürültüleri engelleyecek yeni iyileştirme güncellemesini yayına aldı.

Henüz dün aktif hale gelen bu güncellemede Krisp.ai isimli yapay zeka girişiminden de yardım alınmış. Beta aşamasında olan gürültü engelleme özelliği, sesli iletişimi daha eğlenceli ve verimli kılmaya aday.

Dinleyiciler gürültü duymak zorunda kalmayacak

Sitesini incelediğimiz zaman Krisp.ai girişiminin aralarında Skype ve Zoom’un da bulunduğu birçok video konferans uygulaması için gürültü filtreleme servisi sunduğunu görüyoruz. Görünen o ki şirket Discord’u da müşterileri arasına katmış.

Discord'a Sesli Sohbetlerde Gürültü Engelleme Özelliği Geldi

Deneyimlerimize göre ise gürültü engelleme özelliği gayet iyi çalışıyor. Bu sayede evin içinde bağıran çocuklar, açık pencereden içeriye doluşan gürültü, TV sesi, klavye tuşlarına basarken çıkan ses ve hatta cips yerken sizin çıkaracağınız ses dahi engellenebiliyor.

Özellikle kötü bir mikrofon kullanıyorsanız bu tür gürültüler, aynı kanaldaki dinleyicilerin canını çok sıkabilir. Neyse ki bu noktada Discord’un Krisp.ai ile beraber geliştirdiği filtreleme özelliği devreye giriyor ve sesinizden başka hiçbir şey karşı tarafa iletilmiyor.

Tüm masaüstü kullanıcıları için aktif hale geldi

Discord’un açıklamasına göre Krisp’in gürültü engelleme özelliği doğrudan cihaz üzerinde çalışıyor. Yani sesli konuşmalarınızın kaydedilip başka sunuculara aktarılması gibi bir durum söz konusu olmayacak. 10 Nisan tarihi itibariyle beta aşamasındaki bu özelliğin tüm masaüstü kullanıcılarının beğenisine sunulacağı da yine Discord’un açıklamaları arasında yer aldı. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı