Teknoloji

Disney+ Servisi Hacklendi

Son günlerin en çok konululan dijital yayın servilerinden Disney+ servisi hacklendi. 

12 Kasım tarihinde Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Hollanda’da kullanıma sunulan Disney+ servisi kullanıma sunulmasının ardından hacklendi. Geçtiğimiz günlerde yayın hayatına başlayan ve ilk gününde 10 milyon abone sayısına ulaşan Disney+ servisi başta Netflix ve Hulu gibi servislere rakip olarak çıkmıştı. 

Online yayın platformları arasında yeni eklenen Disney+ servisinin Netflix’in yerini alması beklenirken, bir Reddit kullanıcısı Disney+ servisinin hacklendiğini ortaya çıkarttı. Reddit kullanıcısının tespit ettiğine göre kullanıcılara ait Disney+ hesap bilgileri çeşitli yerlerde paylaşıldı. Paylaşılan Disney+ hesaplarının bazıları ücretsiz olarak paylaşırken bazıları da ücretli olarak paylaşıldı. 

Disney+ Üyelikleri İnternette Satışa Sunuldu

Amerika Birleşik Devletleri’nde başlangıç fiyatı 7 dolar olarak açıklanan servisin dağıtılan üyeliklerinin fiyatı 3 dolar ile 11 dolar arasında değişiyor. Disney+ kullanıcıları bu durumdan şikayetçi olurken hesaplarının güvende olup olmadığını sorgulamaya başladı. Konu üzerinde Disney, Disney+ servisinin hacklenmesi konusunda bir açıklama yapmadı. 

Reddit ve Twitter üzerinden paylaşılan içeriklerin sayısı artarken Disney’in konuyla ilgili olarak açıklama yapması bekleniyor. Bakalım Disney+ servisi hacklenmesinin ardından Disney durumu toparlamayı başarabilecek mi?

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı