Teknoloji

Disney Yöneticisi Olarak görev Yapan Kevin Mayer Radikal Bir Kararla TikTok’a Geçti!

Disney’in yöneticilerinden birisi olan ve yayın işlerini yürüten isimlerden birisi olan Kevin Mayer, uzun zamandır yürüttüğü görevinden ayrıldı. Bunun üzerine popüler video paylaşım sitesi olan TikTok’a geçtiğini duyurdu. Artık TikTok üzerinde CEO olarak çalışmaya devam edecek.

Disney CEO’su bu ayrılığın ardından açıklamalarda bulundu. Bob Chapek açıklamalarında ‘Kevin son yıllarda tüketici ile birebir iletişime geçti ve işlerin başında durdu. Şirketimize yıllar boyunca oldukça faydalı oldu’ dedi. Bunun üzerine görevden ayrılmasına saygı ile yaklaştıkları ifade edildi. Yeni görevine ne zaman başlayacağı da merak konusu olmuştu. Gelen bilgilere göre yeni görevine 1 Haziran tarihinde başlaması bekleniyor.

Tiktok ve ByteDance’ta Üst Düzey Görev Üstlenmiş Olacak

ByteDance tarafından konu hakkında bir basın açıklaması yapıldı. Bu açıklama sonrasında Mayer’in yeni görevinde şirketin küresel gelişimi, kurumsal gelişimi, satış pazarlamasından, kamu işlerine kadar hukuğun da içerisinde bulunduğu pek çok durumdan sorumlu olması bekleniyor.

TikTok’ta bu süreçte hızlı büyümesine devam ederken platform için CEO’luk görevini üstlenmesi de bekleniyor. Mayer’in ilerleyen yıllarda Disney üzerinde en yüksek görev için seçilmesi bekleniyordu. Ancak gelen bu ayrılık haberi oldukça dikkat çekti. Yeni görevine başladıktan sonra Facebook Snapchat gibi uygulamalara da rakip olması bekleniyor. Bu süreç içerisinde kısa sürede zorlu bir rekabetin başlaması bekleniyor. Disney’den sonra yeni başarılara imza atması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı