Teknoloji

DJI MATRICE 300 RTK Ticari Dron Pazarında ki Yeni Standartlar Neler!

M300 RTK, gelişmiş yapay zeka teknolojisi ile 6 yönlü algılama ve konumlandırma sistemini ayrıca 55 dakikalık uçuş süresini birleştirerek sağlık sektöründe kullanmayı hedefleyen bir DJI ürünüdür.

AES-256’un şifreleme sitemi mevcut ve IP45 hava koşullarına dayanıklı olmasının yanı sıra, 15 km’ye kadar ulaşmayı sağlayan üç kanaldan oluşan 1080p video aktarma sinyali veren OcuSync Enterprise sistemi ile donatıldı.Pek çok özelliği bulunan M300 RTK, maksimum 2,7 kilograma kadar 3 farklı yükü taşıma kapasitesi mevcut.

Zenmuse H20 ve M300 RTK Serisi kullanıcılara veri toplamak için iki farklı seçenek sunmaktadır.

SmartPin & Track:

Koordineli görevlerde havadan haber alma senkronizasyonunu geliştiren fonksiyonları kapsamaktadır.PinPoint özelliği sayesinde kullanıcılar izlenen nesneyi işaretlemeyi, DJI FlightHub desteği sayesinde, hassas konum bilgilerini zaman kaybetmeden ikinci bir operatör ya da ilgili kişilere iletmelerini sağlamaktadır.

Akıllı Kontrol Özelliği: 

Demiryolu, enerji hatları, petrol ve gaz denetimleri gibi klasik veri toplama görevlerini iyileştirmek için yeni bir dizi özelliğin geliştirilmesi sağlandı.Otomotiğe bağlanmış görevleri gerçek zamanlı olarak kaydedilmeyi sağlayan Canlı Görev Kaydı, her zaman hep aynı yerden veri toplayan ve görevlerin doğruluğunu kontrol eden spesifikasyon bulunduruyor.

Pilotlara Yardımcı Oluyor:

Modern araçlardan esinlenerek tasarlanmış olan M300 RTK, gerçek zamanlı uçuş ve navigasyon bilgilerini tek bir entegre ekranda birleştirmeyi sağlayan Birincil Uçuş Ekranı bulunuyor.Hız ve yükseklik gibi standart uzaktan ölçüm verilerinin dışında M300 RTK PFD, uçuş anında karşılaşılan engelleri somutlaştırmak için engel verileri sunmaktadır.

Daha Etkin Bir Kontrol Kabiliyeti Sağlıyor:

M300 RTK görevli olan bulunan iki pilot tarafından aynı zamanda kullanılabilme özelliği bulunuyor, bu durumda pilotlardan birinin güvenliği ihlal etmesi, kontrol aygıtlarından birinin bağlantısı kesilmesi veya pili bitmesi gibi durumlarda, diğer pilot M300 RTK’nın ve yükleri üzerinde tam kontrol sağlayabiliyor.

6 Yönlü Algılama ve Konumlandırma Sistemi:

DJI pilotuna yatay olarak en fazla 40 metre yakındaki hava araçlarının algılanması sağlıyor.

Zenmuse H20 serisi, zamanı verimli yönetir, IP44 sınıfını bulunduran H20, iki versiyonda da piyasaya çıktı.20 MP, 23x Hibrit Optik Zoom Kamera, 12 MP Geniş Kamera ve 3 metre- 1200 metre mesafeleri çevreleyen bir Lazer Telemetre içeren üçlü sensör, 30 fps hızı ile yüksek termal hassasiyeti insan gözünün bile göremeyeceği nesneleri görmelerini sağlayan 640×512 Radyometrik Termal Kameraya bulunduran dört sensörlü H20T mevcut.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı