Teknoloji

DJI Mavic Air 2 Tanıtımında Uçaklardan Sinyal Aldığı Açıklandı!

Son dönemlerde çeşitli alanlarda kullanılan ve oldukça popüler hale gelen Droneler’in üretimleri de heyecanla bekleniliyor. En ünlü Drone markalarından birisi olan DJI bu süreçte yeni modelini tanıttı. En son 2,5 yıl önce Mavic Air isimli modelini tanıtmış ve büyük ilgi görmüştü. Bunun ardından Mavic Air modeli ile yeniden karşımıza çıktığı belirlendi. Yapılan tanıtımının ardından hem merak edilen özellikleri hem de heyecan yaratan fiyatı ile teknoloji meraklılarının dikkatini çekti.

Yeni tanıtımı yapılan modelin şimdiye kadar gerçekleştirilen en akıllı ve en güvenli drone olduğu belirlendi. Yapılan denemeler sonrasında 34 dakika boyunca havada kaldığı belirlendi. Kamerasının çözünürlüğü ise  48 megapiksel olarak açıklandı. Fotoğrafları ise 12 megapiksel çözünürlüğünde çekiyor.

En Akıllı Drone Olduğu Konuşuluyor!

Full HD çözünürlükte ise bu süreçte ağır çekimler yaptığı ifade ediliyor. Kamera tasarımı sırasında yapay zeka teknolojisinden yardım alınmış. Çekim sırasında kar, çimen, güneş, deniz gibi önceden planlaması yapılan sahneler arasında mod değişikliği yapabiliyor. Mod değişikliği bu süreç içerisinden otomatik olarak gerçekleştiriliyor.

En önemli özelliğinin ise uçak ve helikopterlerden sinyal alması olarak ifade ediliyor. Drone havalandıktan sonra etrafta bir uçak ya da helikopter olması halinde AirSense teknolojisi hızlı bir şekilde harekete geçiyor. Bu süreçte sinyal vermeye başlıyor. Nesneleri algılayarak çarpışmayı engelleyen ve yaşanabilecek kazaları sıfıra indiren bir sistem kullanılmış. Cihazın 8 GB depolama alanı bulunuyor. 10 kilometre menzili ile uzun menzil hizmet sunuyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı