Teknoloji

DJI Mavic Air 2’nin Fiyatı Sızdırıldı!

Çin merkezli teknoloji şirketi olarak bilinen DJI, çıkardığı drone’lar sayesinde dünya piyasasının yakından bildiği bir marka haline geldi.DJI, Mavic Pro 2’de göstermiş olduğu başarıdan sonra bu sefer DJI Mavic Air 2 ile piyasaya çıkacak.

Çıkarmış olduğu bir önceki DJI Mavic Air modeli ile yeni çıkaracak olduğu DJI Mavic Air 2’nin arasındaki fark ise Mavic Pro 2’nun DJI Mavic kumandasına göre daha büyük olmasıdır.Kumandada üç farklı mod vardır.Bunlar; Tripod, Sport ve Normal mod seçenekleridir.

Drone piyasasının merak ile beklediği DJI Mavic Air 2 fiyatı ile gündeme bomba gibi düştü.Uzun zamandır merak içinde beklenen drone’un fiyatı ile tanıtım fotoğrafları, bir DJI tedarikçisi tarafından yanlışlıkla paylaşılmış oldu.

Drone piyasasında drone’lar arasında en çok kullanılmakta olan markalardan biri de DJI, yüksek çekim kalitesi bulunan kamerası ve başarılı kumandası ile yeni drone’un da başarılı bir model olacağı düşünülmektedir.

DJI Mavic Air 2 fiyatı da belli oldu.

Firma çıkaracak olduğu yeni drone için yaptığı çalışmaların sonuna geldiğini açıkladı.Geçtiğimiz günlerde ABD Federal İletişim Kurumu tarafından onaylanan özellikleri öğrenilmişti.Bu özelliklere baktığımız zaman drone’un daha önce çıkarılan modellerle kıyaslanacak olursa yüzde 50 daha uzun batarya ömrüne sahip olduğu açıkça görülüyor.

68 km/h hıza ulaşabilen bu yeni model drone’un kamera özellikleri de oldukça harika gözüküyor.48 Megapiksel çözünürlükte olan kamerası ile 4K kalitede video kaydı yapmak artık bu model sayesinde mümkün olacak.Bunun yanında 3 eksenli görüntü sabitleme özelliği de bulunuyor.Bu özellikle birlikte görüntülerde titreme artık olmayacak.ActiveTrack 3.0 özelliği ile birlikte de odaklanan nesneye göre hareket kabiliyeti de olacak.

Bu özellikler ile birlikte çıkarılacak olan yeni drone’nun fiyatı 799 dolar olarak biliniyor.Fiyatın 799 dolar olacağı firma tarafından duyurulmuş olmasa da fiyat konusunda artık kesin gözü ile bakılıyor.

27 Nisan’da firmanın düzenleyecek olduğu bir etkinlik sayesinde drone’un tanıtımı yapılacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı