Teknoloji

DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Birçok nedenden dolayı DNS ayarlarını değiştirmemiz gerekebilir. Bu yüzden siz değerli ziyaretçilerimiz için DNS ayarlarını nasıl değiştirmeniz gerektiğini detaylı bir şekilde anlatmak istiyoruz.

Windows 10 DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir

Windows 10 DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

DNS değiştirme işlemini sizlere adım adım anlatacağız. Bu maddeleri sırasıyla yapmanız durumunda DNS adresinizi rahat bir şekilde değiştirebilirsiniz.

  • İlk olarak ‘’Ağ Durumunu ve Görevleri Görüntüle’’ butonuna basıyoruz.
  • Karşımıza çıkan sayfada ‘’Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştir’’ seçeneğine tıklayın.
  • Açılan ekranda bağlı bulunduğunuz interneti bulun ve ardından mouse ile sağ tık yapın. Karşınıza çıkan seçeneklerden ‘’Özellikler’’ butonuna basın.
  • Ardından ise ‘’İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) seçeneğini bulun ve tıklayın.

Buradaki işlemleri yaptıktan sonra karşınıza DNS değişikliği yapacağınız bir ekran çıkacaktır. Buraya dilediğiniz DNS adresini girdikten sonra ‘’Tamam’’ butonuna basın. Böylece DNS adresi değişikliğiniz gerçekleşmiş olacaktır.

iOS DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir

iOS DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

iOS kullanıcıları için DNS ayar değişikliği işlemi oldukça basittir. Telefon ya da tabletinizden Wi-Fi kısmına gelin. Ardından Wi-Fi ayarları bölümünde bulunan oka tıklayın. Karşınıza çıkan seçeneklerden ‘’DNS’’ kısmına tıklayın. Burada ‘’DNS Sunucuları’’ kısmından DNS değişikliği yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı