Teknoloji

Domain Kime Aittir?

Önce temel bilgileri ele alalım. Bir alan adının yasal sahibi, alan adının tescil ettiren veya sahip ilgili kişisi olarak listelenen kişi ve / veya kuruluştur. Alanların genellikle dört kişisi vardır: kayıt sahibi / sahibi, yönetici, teknik ve faturalandırma. Bunlar aynı kişi veya farklı insanlar olabilir. Çoğu alan adı türü için, WHOIS araması kullanarak listelenen kişileri kontrol edebilirsiniz (bazı ccTLD’ler için kayıt defterinin bu bilgileri görüntülemediğini ve WHOIS gizlilik hizmetiniz varsa görüntülenemez unutmayın. İletişim bilgilerini görmek için iwantmyname hesabınıza giriş yapmanız gerekir.

Bu insanlar: Adları alan adı için yönetici, teknik veya faturalandırma kişileri olan kişi veya kişiler. Eskiden kayıt sahibi / sahibi olarak listelenen kişi (ancak o zamandan beri adınızla değiştirildi). Etki alanı adını kayıt ettiren kişi için kendi ayrıntılarını girmedikçe, kötü iş uygulaması olan ve birçok alan adı uzantısı altında izin verilmiyor, ancak yine de gerçekleşmediği sürece, kayıt şirketini kaydettiğiniz kayıt şirketi… Web sitenizi barındırmak için kullandığınız web barındırma sağlayıcısı. Alan adı için ödeme yapan kişi.

Web sitenizi sizin için oluşturmak ve / veya yönetmek için kiraladığınız kişi. Alan adının bulunduğu hesaba sahip olan veya hesaba erişimi olan bir kişi. Tescil ettirenin iletişim bilgilerinde de listelenmemiş ise, çalıştığınız şirket veya kuruluş (bu zor olabilir).

Alan adına kayıtlı değilse, alan adıyla aynı ada sahip bir şirket veya kuruluş. (Ancak, bir ticari marka veya adın başka hakları varsa, peşinizden gelebilir ve potansiyel olarak alabilirler.)İş ortağınız veya adı tescil ettiren ilgili kişi olarak listelenmemiş ise, sizinle birlikte bir şirket, kulüp veya başka bir kuruluş işleten veya işleten başka bir kişi. Alan adını satın alırken / aktarırken kullanılan bir aracılık hizmeti.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı