Teknoloji

Dünyanın En İnce Mekanik Saati : Altiplano Ultimate Concept

İsviçreli mücevher ve saat üreticisi olan Piaget, Ultimate Concept’i duyurdu.Bu saatin özelliği dünyanın en ince mekanik kol saati olmasıdır.Saatin yapım aşaması dört yıl sürmüş ve saat sadece 2mm kalınlığındadır.

Mekanik saatlerin tasarımını kendi bünyesinde yapan, geliştiren ve üretime geçiren firma Piaget, yüksek hassasiyeti bulunan ekstra ince düzeneklerin öncülerinden birisidir.

Cenevre merkezli Richemont Group bünyesinde olan marka, Altiplano Ultimate Concept isimli yeni mekanik saatin tanıtımını yaptı.41mm x 2mm ölçülerinde bulunan dünyada en ince mekanik kol saati özelliğine sahip olan Altiplano Ultimate Concept, ilk olarak Ocak 2018 yılında tanıtımı yapılmıştı fakat saatin tasarımı tam anlamıyla duyuruldu.

İsviçreli marka saatin yapımının tam dört yılda bittiğini açıkladı.Bu benzersiz tasarımı hayata geçirebilmek için yeni bir tasarım şekli oluşturduklarını söyledi.

Altiplano Ultimate Concept’in kalınlığı sadece 2mm

Kobalt alaşımlı bir yapıda bulunuyor ve harika bir görünümü bulunuyor.Kağıt kadar ince olduğu söylenebilen Altiplano Ultimate Concept, 900P-UC isimli kalibresini kullanıcılara sunuyor.Piaget’in 146 yıllık geçmişinden hatıralar taşımasından ziyade, oldukça modern bir tasarım ile çıkan kol saati, gövde ile entegre bir sarma tacı ve teknik kumaştan yapılan kobalt mavisi kayışıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Saat, Piaget’in 146 yıllık tarihinden izler taşıması ile birlikte, 2mm’lik kasa kalınlığı bulunuyor.Bu zamana kadar üretilen saatler içinde en ince mekanik kol saati olan Altiplano Ultimate Concept’in sadece mikro mühendisliğin

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı