Teknoloji

Electronic Arts Ofiste Çalışmaya Dönmek İçin Acele Etmediğini İfade Ediyor

Koronavirüs salgını yaşam biçimlerinde de değişikliğe neden oldu. Son zamanlarda pek çok şirket evden çalışmaya başladı. Dünyanın en önemli oyun şirketlerinden birisi olan Electronic Arts CEO’su olan Andrew Wilson konu hakkında açıklamalarda bulundu. Evden çalışma düzeni hakkında herhangi bir sorun yaşamadığı ve bu süreç içerisinde duruma alıştığı belirlendi.

Electronic Arts isimli oyun şirketinin toplam 7 bin 700 adet çalışanı bulunuyor. Son dönemlerde salgın nedeniyle tüm çalışanların evden çalışma sistemini benimsedikleri belirlendi. Ayrıca Amerika’da salgının çıkması ile birlikte durumu anında ciddiye alan ve ardından gerekli önlemleri alan ilk şirket olarak ifade ediliyor.

Şirketin henüz ülkede salgın olmamasına rağmen Ocak ayında pek çok önlemi aldığı belirlendi. Bu konuda evden çalışmanın benimsenmesi için denemeler yaparak durumun şartlarını iyileştirmek üzerine çalışmalar yaptığı belirlendi. mart ayında ise tamamen evden çalışma sistemine geçiş yapıldı.

Şirket Yüzde 100 Aktif Olarak Çalışıyor

Wilson tarafından durum değerlendirmesi yapılırken şirketin tam kaynaklı olarak çalıştığının ve ofis çalışmasından bir farkının olmadığı ifade edildi. Bu durumda çalışanlar evde kendilerine ve ailelerine de zaman ayırma fırsatı bulabiliyorlar.

Evden çalışmanın da her sektörde olduğu gibi bazı olumsuz yanları bulunuyor. Oyun geliştirme çalışmaları fikir alışverişleri yapılarak gerçekleştirilen ve herkesin ortak bir çalışma platformu içerisinde bulunması gereken bir süreç olarak ifade  edilse de şirket henüz yeniden ofislere dönmek için acele etmediğini belirtti.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı