Teknoloji

Elektronik Eşyalarda Taksit Sayısı Arttırıldı

Elektronik Eşyalarda Taksit Sayısı Arttırıldı

Bankacılık ve Düzenleme Kurulu’nun (BDDK) yeni düzenlemesi tüm tüketicileri memnun etti. Yeni yapılan düzenlemeyle birlikte kredi kartı ile yapılan alışverişlerde taksit sayısı arttırıldı. Özellikle yeni evlenecek olan çiftler ve eşyalarını yenilemek isteyenlerin uzun zamandır beklediği bu haber sonunda görüşüldü ve karara bağlandı. Bundan sonra kredi kartıyla elektronik eşya alımında taksit sayısı arttırıldı.

Televizyon ve diğer elektronik eşyalarda taksit sayısı arttırıldı

BDDK tarafından alınan 12 Haziran ve 8385 sayılı karara göre elektronik eşya alımında taksit sayısı 6 taksite çıkarıldı. Daha önceden bu grupta yapılan kredi kartı alışverişlerinde taksit sayısı en fazla 3 olabiliyordu. Yeni karara göre artık elektronik eşyalarda 6 taksite kadar kullanıcıya imkan sağlanacak.

Elektronik eşya sınıfı içerisinde yer alan ve fiyatı 3500 TL’yi geçmeyen televizyonlarda ise taksit sayısı 12’ye çıkartıldı. Bu zamana kadar fiyatı 3500 TL’yi geçmeyen televizyonlarda taksit sayısı en fazla 9’du. Tüm bunların haricinde mobilya ve elektrikli diğer ürünlerin kredi kartıyla alımında ise taksit sayısı 12 aydan 18 aya kadar arttırıldı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı