Teknoloji

Elon Musk Çok Konuşulacak Yatırımını Sosyal Medya Hesabından Duyurdu!

Tesla’nın CEO’su Elon Musk yeni yatırımlar peşinde olduğunu açıkladı. Pek çok kararını sosyal medya hesabından paylaşan ve yaptığı paylaşımlarla çok konuşulan Elon Musk geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir paylaşım sonucunda şirketine büyük bir kayıp yaşatmıştı. Şimdi ise ilgi çekici ve güzel bir haber verdi. Tesla fabrikasının genel merkezi şimdiye kadar California eyaletinde bulunuyordu. Alınan bir karar sonrasında bu bölgeden taşınacağı ifade edildi.

Bu kararın Tesla fabrikasının açılmasına izin verilmemesi nedeniyle alındığı ifade edildi. Bu durumda hukuki sürecin de başlayacağı belirtildi. Alameda ilçesine ise bu süreç hakkında dava açacağını ve konunun takipçisi olacağını belirtti. Bu iznin virüs önlemleri nedeniyle verilmediği ifade edildi.

Teksas’a Taşınmasına Karar Verildi

Fabrikanın bundan sonraki dönemde hızlı bir şekilde taşınması için harekete geçecek olan Elon Musk, yeni bölge olarak ise Teksas’ı seçti. Daha önce bölgede alınan tedbirlerin sıkı olmasını sert bir şekilde eleştirmiş, alınan karantina yasaklarının ise kanunlara aykırı olduğunu belirtmişti. Bu sürecin Amerikalılar için bir özgürlük kısıtlaması olduğunu iddia etmişti. Bu süreçte zaman kaybetmeden fabrikanın taşınma işlemlerinin başlatılacağını ve yeni bir başlangıç yaparak yasakların daha rahat tutulduğu Teksas bölgesinde çalışmalara başlayacağı ifade edildi.

Bu yatırımın milyarlarca dolar değerinde olduğu ifade edildi. Daha önce de yapmış olduğu bir paylaşımda yine şirketin değerlerinin milyarlarca dolar düşürmeyi başarmıştı.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı