Teknoloji

Elon Musk’dan Tesla Model 3 İçin Dikkat Çeken Açıklama

SpaceX ve Tesla’nın hem kurucusu hem de sahibi olan Elon Musk Tesla Model 3’ün neden bir kabin kamerası ile geldiği konusuna açıklık getirdi.

Neden Tesla Model 3’lerde Kabin Kamerası Var?

Tesla Model 3’lerin neden bir kabin kamerası ile geldiği tartışma söz konusu olmuştu ve hakkında birçok teori ortaya atılmıştı. Bir Twitter kullanıcısının sorduğu soruya Tesla’nın kurucusu ve sahibi olan Elon Musk’un verdiği cevapla birlikte teorilerden birine açıklık gelmiş oldu. Elon Musk’un cevabına göre Tesla Model 3’lere kabin kamerasının konmasının sebebi ileride yapılması planlanan otonom taksilerdeki bir takım kontroller.

Tesla markasının ürettiği Model 3 serisi ilk üretimden bu yana bir kabin kamerası ile birlikte gelmektedir ve ilk günden beri Tesla’nın sahibi Elon Musk bunun nedenini açıklamamıştır. Merak edilen bu konuya Elon Musk’un bir Twitter kullanıcısına verdiği cevap ile açıklık gelmiş oldu ve Model 3 lere kamera konulmasının sebebinin ileride yapılması beklenenen otonom taksi için planlandığına dair açıklık getirmiş oldu.

Elon Musk tesla model 3 deki kabin kamerasına açıklık getirdi
Elon Musk tesla model 3 deki kabin kamerasına açıklık getirdi

Bahsedilen Twitter kullanısının yazdığı mesajda kabin kamerasının robot taksiler için ve robot taksiye binenlerin araca zarar vermesi hasarın belirlenmesi için ve hasarı vereni yakalayıp cezai işlem yapabilmek için konulduğuna dair olan tezi Elon Musk tarafından onaylanmış oldu.

Elon Musk’un planlarından biri olan Robot Taksiler şöför olmadığı ve yolcunun yalnız olacağı için aracın içinde kamera olması gerekli görülüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı