Teknoloji

Elon Musk Tesla Araçlar İçin Görüntülü Konuşma Özelliğini Kesin Olarak Açıkladı

Elektrikli araçların piri olarak bilinen Tesla yenilikleri arka arkaya sıralamaya devam ediyor. Bu süreç içerisinde şirketin CEO’su olan Elon Musk yeni açıklamalarda bulunmuştu. Sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamalarda görüntülü konuşma özelliği hakkında müjdeyi verdi. Daha önceki günlerde araçlarda görüntülü arama özelliklerinin geleceği ifade edilmişti. Bu iddiaların doğru olduğu ve çok kısa süre içerisinde geleceği belirtildi.

Tesla’nın Model 3 araçları için görüntülü konuşma özelliğinin geleceği belirtildi. Model 3 araçlarda sürücüye dönük bir kamera ve ekran bulunuyordu. Ancak bu sistemin kullanılması için bir açıklama yapılmamıştı. Bu ekipmanın görüntülü konuşma özelliği için kullanılmasının mümkün olduğu ifade edildi.

Musk Sürecin Yakında Başlayacağını Açıkladı

Elon Musk bu süreç içerisinde uygulamanın kısa süre içerisinde hayata geçeceğini ifade etmişti. Bunun ardından henüz kesin bir tarih verilmedi ancak çalışmalar başladı. ABD’nin en büyük görüntülü konferans uygulaması olan Zoom ise bu konuda şirkete bir uyarılarda bulundu. ‘önemli gizlilik ve güvenlik kaygıları’ adı altında bir açıklamada bulundu. Musk daha önce uzay şirketi olan SpaceX için çalışanlarının Zoom uygulamalarını kullanmalarını yasaklamıştı.

Araç içerisinde görüntülü sohbet özelliğinin kullanılması bazı tartışmalara da neden oldu. Bu sistemin bazı güvenlik endişelerini de beraberinde getireceği ifade edildi. Bu süreç çeşitli alternatifler de gündeme gelmeye başladı.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı