Teknoloji

En Gerçekçi Baby Yoda Oyuncağı Üretildi

2019’un son aylarında Dünya gündemine düşen Baby Yoda ile ilgili seyirciler tarafından merak edilen çok fazla ayrıntı mevcut. Sosyal medyada izleyiciler, yapımcılara, Baby Yoda nereden geldi, neden Baby Yoda ya da onu hangi maceralar bekliyor gibi sorular yöneltmekteler. Baby Yoda ile ilgili birçok oyuncak ve figür tasarlandı. Çoğu gerçekçi bulunurken bir kısmı da korkunç olarak nitelendirildi. Aralarından sıyrılıp gelen en gerçekçi oyuncağı ise Grant Imahara tasarladı.

Baby Yoda Kimdir?

Baby Yoda karşımıza ilk olarak The Mandalorian dizi ile çıktı. Mandalore gezegeninde bulunan ödül avcısı Mandalorian, kendisine açıklanan, 50 yaşında sahip olacağı hedefini aramaya başlamıştı. Gezegene ulaştığında ise hedefin kocaman şirin gözleri, sivri kulakları ve izleyicinin içini ısıtan bakışları ile Baby Yoda olduğu anlaşıldı.

Grant Imahara’nın Gerçekçi Tasarımı

En Gerçekçi Baby Yoda Oyuncağı Üretildi

Baby Yoda çoğu insanın sevdiği bir karakterdir. Bu nedenle herkes onun bir oyuncağını ya da figürünü evinde bulundurmak istedi. Birçok tasarım yapıldı ama Grand Imahara’nın yaptığı tasarım oldukça ilginç bulundu. Geçtiğimiz yıllarda Mythbusters’dan tanıdığımız Grant Imahara, tasarım ve tamir konusunda oldukça başarılı biri. Imahara sıfırdan inşa ettiği animatronik Baby Yoda oyuncağını sosyal medyada sevenleri ile paylaştı. Baby Yoda oyuncağı tasarımında 3D baskı, mekanik tasarım ve programlama teknolojilerinden yararlanıldı. Grant Imahara sosyal medya paylaşımında; “ En yeni tasarımımı sunmaktan mutluluk duydum. Tamamen animatronik bir Baby Yoda. Üç ay süren sıkı çalışma ve sayısız revizyon oldu. Kişisel projeme aralık ayında başladım. Tüm mekanik tasarım, programlama ve 3D kalıpları yaptım. Şu anda belli komutlara cevap veriyor, ancak yakında belirli ruh hallerini ve tepkileri tetikleyebileceğim ve sesli komutu da ekleyeceğim… Bu kar amacı gütmeyen bir proje. Çocuk hastanelerini gezeceğiz ve ilk ziyaretimiz Nisan ayında yapılacak!” açıklamalarında bulundu.

Baby Yoda Neler Yapıyor?

Sosyal medyada paylaşılan kısa videoda, yaratıcısı Imahara, Baby Yoda gözlerini ve ağzını açarken, kulaklarını sallarken gösteriyor. Elinde tuttuğu yiyeceği Baby Yoda’ya veriyormuş gibi gösterdiği karede ağzı açılan Baby Yoda adeta gülümseyerek bakıyor yaratıcısına.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı