Teknoloji

En İyi İnternet Tarayıcısı Hangisi 2019

İnternete bağlantı hızına etki eden faktörlerden birisi olan internet tarayıcısı, fonksiyonel özellikleriyle aynı zamanda internet üzerindeki işlerin daha hızlı yapılması konusunda hassas öğelerden birisidir. Peki, en iyi internet tarayıcısı hangisi? 2019 yılında, 2018 yılına kıyasla değişen bir şeyler oldu mu? Gibi soruların cevabı, yazımızın devamında yer almaktadır.

En İyi İnternet Tarayıcısı Hangisi?

Farklı özellikleriyle değerlendirme yaparak en iyi internet tarayıcısı hangisi? Sorusuna cevap bulacağınız yazımızda, internet tarayıcılarının özelliklerini de sizlere sunarak, kendi düşüncelerinizi de katıp daha iyi bir seçim yapmanıza yardımcı olacağız.

Yaptığımız detaylı araştırmalar sonucunda internet tarayıcılarının tüm özelliklerini değerlendirdiğimizde, Google Chrome tarayıcısının en iyi tarayıcı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Zaten bazı ülkelerde yasak olmasına rağmen dünya genelinde en fazla indirilen bir tarayıcı olması, bunun en açık göstergelerinden birisidir. Ancak onunda diğerlerine göre, önemli birçok handikabı bulunmakta.

İnternet Tarayıcılarının Öne Çıkan Özellikleri

Google Chrome

Dünya internet devi Google tarafından sunulan tarayıcının en büyük özelliği, internet hızına olan katkısı ve güvenlik özellikleri olarak öne çıkıyor. Ayrıca piyasaya çıktıktan sonra hızlı bir yükseliş göstermesi de, Google’ın gücünü arkasına alan bu tarayıcının daha fazla parlamasına neden oldu. Tüm güzel özelliklerine rağmen adeta bir RAM canavarı olduğunu söylemek, hiç yanlış olmayacaktır. O nedenle özellikle güçlü bilgisayarlar ve daha verimli internet bağlantıları için ideal bir seçenek olabilir.

En iyi internet tarayıcısı hangisi? 2019

Opera

Chrome ile benzer özellikleri bulunan tarayıcı, hızı konusunda kullanıcıları tatmin edici düzeydedir. Tarayıcının üzerindeki dahili özelliklerle daha iyi bir internet deneyimi yaşayacağınız Opera, aslında gelişmiş özellikleri bulunmasına rağmen pazarda hak ettiği payı alamayan tarayıcılardan birisidir. Chrome web mağazasındaki uzantıların bir kısmını, rahatlıkla bu tarayıcı üzerinde de kullanabilirsiniz.

Mozilla Firefox

Kullanışlı bir internet tarayıcısı olan Firefox, hız olarak tam olarak bekleneni verememiş olsa da, özellik bakımından oldukça işlevsel tarayıcılardan birisi olarak öne çıkıyor.

Kendine has modern ve sade bir görünüme sahip tarayıcı, cihazların çekirdeklerini kullanma konusunda farklı arayışlara girse de tam olarak başarılı olduğu söylenemez. Bunun nedeni tarayıcıdan ziyade, işlemcilerin henüz o kadar gelişmemiş olmasından kaynaklanmaktadır.

Microsoft Edge

Windows 10 ile cihazlara gelen tarayıcı Edge, Internet Explorer yerine varsayılan tarayıcı olarak bilgisayarlarda yerini alıyor. Geliştirici desteği konusunda oldukça geriden gelen tarayıcının şimdiki durumu yetersiz olsa da, gelecek için güzel bir deneyim vaat etmiyor da değil.

 

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı