Teknoloji

En İyi Ücretsiz 7 Not Uygulaması

Yeni nesil akıllı telefonlarda kullanılan ve geçmişte kullanılan not defterlerinin yerini alan not uygulamaları en çok kullanılan uygulamalardan biri haline gelmiş durumda. Ücretli not uygulamaları her ne kadar daha gelişmiş uygulamalar olsa da ücretsiz not uygulamaları içinde de aynı performansı veren uygulamalar bulunmakta. Biz de bu yazımızda sizlere en iyi ücretsiz not uygulamalarından birkaç tanesini önereceğiz.

1-Evernote

En çok kullanılan not tutma uygulamalarından biri Evernote. Yazılı notların yanı sıra resimli veya videolu not tutabildiğiniz Evernote uygulamasını sadece telefonlar üzerinden değil MAC ve Windows işletim sisteminde de bilgisayarlar üzerinden kullanabilirsiniz.

2-Google Keep

Bir Google uygulaması olan Google Keep, bütün özellikleri ile birlikte ücretsiz olarak sunulmuştur. Kullanımı son derece kolay olan Google Keep, kullanıcıları için kullanımı kolaylaştıran bir ara yüz sunmaktadır. Android ve İOS’tan da indirilebilen Google Keep, bilgisayardan da kullanım imkanı tanımaktadır.

3-Simplenote

Simplenote sade ve kullanışlı not uygulaması arayanlar için eşsiz bir seçenektir.  Fonksiyonellikle, kolay kullanımı bir araya getiren Simplenote, mobilde Android ve İOS’ta kullanılmakla birlikte PC’de de Windows ve MAC’te kullanılabilmektedir.

4-Any.do

Any.do not almanın yanı sıra alınan notların hatırlanabilmesi için zamanlayıcı ve alarm özelliği de taşımaktadır. En çok kullanılan uygulamalardan biri olan Any.do  Google Calendar ve Outlook gibi uygulamalarla da senkronize çalışabilmektedir. Any.do uygulamasını İOS ve Android’den ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

5-Google Docs

Google Dökümanlar olarak da bildiğimiz bu uygulama pek çok özelliğinin yanı sıra not almak için de kullanılabilmektedir. Bütün Google uygulamaları ile senkronize çalışabilmesi sayesinde çok amaçlı kullanılabilen Google Docs, Android, İOS ve bilgisayar üzerinden de kullanılmaktadır.

6-Bear

Bear, Apple tarafından üretilen bir uygulamadır. Özellikle ara yüzü sayesinde kolay kullanım imkanı sunan Bear sadece İOS üzerinden indirilebilmektedir.

7-OneNote

Microsoft’un geliştirdiği bir uygulama olan OneNote not tutmanın yanı sıra çizim yaparak not tutmanıza da olanak sağlayan bir uygulamadır. OneNote diğer uygulamalardan farklı olarak Android ve İOS’un yanı sıra Windows Phone’da da kullanılabilmektedir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı