Teknoloji

En İyi Üniversitelerden Alabileceğiniz Ücretsiz ve Online Dersler

Corona virüs nedeniyle evlerinden çıkamayan pek çok insan, evlerinde kaldıkları süreyi farklı şekillerde değerlendirmek için farklı yollara yöneliyorlar. Bu vakitlerde kimi insanlar işlerine kendi evlerinden devam ederken kimileri ise boş vakitlerini film veya dizi izleyerek, kitap okuyarak ya da oyun oynayarak geçirebiliyor. Kimileri ise kendini geliştirebilmek adına farklı eğitim videolarına yönelmiş durumda. Bu yazımızda evde kaldıkları dönemleri kendilerini geliştirebilmek için bir fırsat olarak gören kişiler için online ders veren 10 üniversite hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

1-Harvard Üniversitesi

ABD’nin seçkin üniversitelerinden biri olan Harvard, dünya çapında birçok kişinin eğitim görmek istediği önemli kurumlardan biri. Harvard Üniversitesi tarafından online olarak verilen dersler şunlar; Edebiyat, Sosyoloji, Bilim, Mimarlık ve Tarih.

2-Oxford Üniversitesi

THE dergisinin 2017 yılında paylaştığı listede dünyanın en iyi üniversitesi olarak gösterilen Oxford da internet üzerinden online dersler vermekte. Bu dersler şunlar; Sanat, Felsefe, İşletme, Edebiyat, sosyoloji.

3-Cambridge Üniversitesi

THE dergisinin yaptığı aynı listede ikinci olan İngiltere merkezli Cambridge Üniversitesi’de bünyesinde online dersler veren kurumlardan biri. Bu dersler şunlar; Yabancı Diller, Felsefe, Çevre Bilimleri.

4-Stanford Üniversitesi

Steve Jobs’un da eğitim gördüğü ancak 2011 yılında bitiremeden ayrıldığı Stanford Üniversitesi’nin sitesinde paylaştığı dersler şunlardır; Bilgisayar Bilimleri, Tıp, Sanat ve Toplumlar.

5-California Teknoloji Enstitüsü (Caltech)

Amerikalılar’ın kısaca Caltech dedikleri Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü internet sitesinde paylaştığı online derslerin açıklamasında şu ifadeleri kullanıyor; “Bu eğitim programlarının amacı, gelecek nesillerin bilim insanlarına ve mühendislerine nasıl fark yaratabileceklerini öğretmek.” Enstitü bünyesinde verilen online dersler şunlardır; Biyoloji, Uzay Bilimleri ve Biyoloji.

6-Massachusetts Teknoloji Enstitüsü

Özellikle teknoloji alanında dünya çapında prestijli bir eğitim kurumu olan Massachussetts Institute of Technology (MIT), internet sitesinden paylaştığı online ve bedava dersler şunlardır; Nükleer Bilimler, Kent Çalışmaları, Siyaset Bilimleri, Ekonomi, Müzik ve Tiyatro.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı