Teknoloji

En Popüler Korku Oyunlarından P.T.’nin Remake’i Yayınlandı!

Korku oyunları denildiğinde ilk akla gelmekte olan büyük oyunlardan bahsedilir ancak biz öyle büyük bir oyundan bahsetmeyeceğiz. 2014 yılında çıkan P.T. oyununun remake’i.

2014 yılında PlayStation 4 için P.T. adında bir korku oyunu gün yüzüne çıkmıştı. Yaklaşık olarak 6 yıl boyunca ön planda kalan oyun, devamında hayranları tarafından da üretilen birden fazla planda yerini aldı. Hayranları, kısa demonun verdiği o muazzam his ile yeniden oluşturabilmek adına bir çok kez emek sarfetti.

Projelerin hiçbir tanesi, oyunun geliştiricisi olan Ryan Trawick’in oyunu kadar popüler olmadı. Trawick de orijinal olan oyun P.T.’yi HyperCard baştan aşağı tasarladı. Geliştirici, oyunun orjinalindeki karamsarlık ve karanlık havayı monokrem olan ‘işaretle ve tıkla’ oyunlarına dönüştürmeyi sağladı.

Hyper P.T ve Trawick’in P.T. versiyonlarındaki bazı oyuncular, koridorlarda kendi halinde dolaşabiliyor. Kendilerine ekranda bazı düşünce ve yazılar yönlendirmelerde bulunuyor. Buradan da anlaşıldığı üzere oyun çok düşük donanım özelliklerinde dahi çalışabilmektedir. Yani her kitle bu korku dolu anı yaşayabilmektedir.

Ancak HyperCard’ın Sebebi Neydi?

Aslında son zamanlarda korku türleri arasında çok fazla tercih edilen bir yöntem. Bu yöntemle geliştiriciler, korku atmosferini geliştirmek için oyuncuların çok aşikar olduğu hislerden yola çıkıyor ve geliştirirken farklı şeyler ortaya çıkıyor. Kafanızda canlanmaması normal ancak biz yardımcı olalım 2019 yılında piyasaya çıkan No Players Online bu türlerden sadece bir tanesiydi.

Bir diğer değişle korkunç bir oyun alınıyor ve eski bir motorla yeniden tasarlanıyor. Trawick de bu yöntem geliştirerek kendi versiyonlarını geliştiriyor. Bu nedenle yaşı büyük olan oyuncular dahi oyunun ‘tanıdık’ hissiyatına aldanıyor. Siz de bu oyunu çok merak ediyorsanız oyunu buradan indirebilirsiniz. Oyunu denedikten sonra bize yorum yazarak düşüncelerinizi de aktarabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı