Teknoloji

Epilepsi Hastalar İçin Twitter Önlemi Geldi!

Twitter, oldukça büyük bir sosyal medya platformu ve insanların sağlıklı çalışmalar yürütmesi için çaba sarf ettiğini hepimiz biliyoruz. Yeni güncelleme de bununla geliyor!

Epilepsi hastaları için bir şekilde tweetlerin rahatsız etme durumu var. Twitter tarafından görsel renkler ve otomatik oynatılan APNG ler için bir çalışma yürütülüyor. Bu sayede epilepsi hastalarının nöbetlerini tetiklememiş oluyor görseller ve bir sorun yaratılmıyor.

Twetlere eklenen bu görseller ile ilgili APNG özelliğini kaldıran Twitter, duyuruyu ani ışık değişimi konusunda ön plana çıkarıyor. İnternette dolaşırken dahi dikkatli olmak zorunda olan epilepsi hastalar için, bu konuya dair güçlü ve sağlıklı bir çalışma oluşturuluyor.

Twitter bu konuda bildiri yayınladı!

Twitter tarafından konuya dair yayınlanan bildiriler, durumun ehemmiyetini gözler önüne sermeye devam ediyor. Siteyi yavaşlatma ya da bazı sorunlara sebebiyet verebilmesi gibi pek çok sorun yaratan bu durum için, Twitter de ön plana çıkarılan yenilikleri kendine has bir dilde ön plana çıkarıyor.

İnsanların sosyal medyayı sağlıklı kullanabilmesi ve en azından Twitter üzerinde iken bir sağlık sorununun tetiklenmesi büyük bir sorun. Bu yüzden bu konuya dair en azından üzerine düşeni yaptıklarını belirten Twitter yetkilileri, bu konuya dair aktif bir çalışma ve farklı fırsatları organize ediyor. Detayları ve ayrıcalıklı çözümleri tek bir tıklama ile kullanmak için geç kalmayın ve her seçimi sizler de incelemeye başlayın.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı