Teknoloji

Eski Zararlı Android Şimdilerde Eskisinden Daha Tehlikeli!

Bundan birkaç yıl önce güvenlik araştırmacıları tarafından yapılan bir değerlendirmenin sonucunda çok tehlikeli olabilecek bir Android yazılımı tespit edilmişti. FakeSpy ismi verilen bu zararlı Android yazılımının detaylarına bakıldığı zaman pek çok işlem yapabildiği tespit edildi. Zararlı uygulama kullanıcının telefonda bulunan tüm mesajlaşmalarını kopyalayabiliyor, finansal verilerini ele geçirebiliyor, hesap giriş belgelerini alabiliyor ve rehberi ile tüm uygulama bilgilerini sorunsuz bir şekilde çalabiliyor.

Şimdilerde Daha Tehlikeli Olarak Döndü!

Şimdilerde yapılan değerlendirmeler sonrasında daha zararlı bir biçimde geri döndüğü ortaya çıktı. İlk tespit edildiği dönemlerde Güney Kore ve Japonya’da kullanıcılar tarafından çok konuşulmuş ve tartışılmıştı. Şimdilerde zararlı yazılımın yeniden ortaya çıkması endişeye sebep oldu. Ancak bu sefer durum daha korkutucu. Daha önceki dönemlerde olduğu gibi sadece belirli bölgeleri hedef almakla kalmıyor aynı zamanda tüm dünyada bulunan kullanıcılar için risk oluşturuyor.

Güvenlik uzmanları tarafından yapılan araştırmaların sonucu oldukça korkutucu! FakeSpy isimli uygulamanın yeni versiyonunun güncellendiği açıklandı. Şimdilerde eklenen yeni özellikler ile birlikte tehlikenin boyutu artmış durumda.

Android kullanıcılarının kişisel bilgileri ile vedalaşmak istememeleri halinde şüpheli olarak gelen mesajlardan uzak durmaları gerekiyor. Gelen şikayetler üzerine genellikle zararlı yazılım postaneden geldiği iddia edilen bir mesaj sonucunda yayılıyor. Bir paketin teslim edileceğine yönelik gelen mesajın açılması halinde uygulama kullanıcı farkında olmadan bilgisayara indiriliyor ve bu süreçte rehberde bulunan herkese zararlı bağlantılardan zararlı mesajlar geliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı