OyunTeknoloji

Evde Sıkılmanızı İstemeyen Google, Çok Sevilen Doodle Oyunlarını Erişime Açtı

ABD’li teknoloji devi Google, şu sıralar ülkece zor zamanlardan geçtiğimizi çok iyi biliyor. Evde can sıkıntısından duvarlarla konuşmaya başlayacak insanların dışarı çıkıp karantina kurallarını ihlal etmesini istemeyen şirket, şimdilerde kullanıcılarına eğlenceli vakit geçirebilmek için çok sevilen Doodle oyunlarını geri getirmeye karar vermiş bulunuyor.

Hatırlanacağı üzere Google özel günlerde ve resmî bayramlarda ana sayfasındaki logosunu değiştirerek farkındalık oluşturuyordu. Doodle adı verilen bu logolar ise gün sonunda arşive kaldırılıyordu. Bazı Doodle’lar ise interaktif özelliğe sahipti ve oyuncular çeşitli yerlere tıklayarak puan toplayabiliyorlardı. İşte bu kategorideki Doodle’lar önümüzdeki iki hafta boyunca arşivden çıkarılarak Google’ın ana sayfasına tekrar eklenecek. Bu işlem dönüşümlü olarak yapılacak, yani her gün farklı bir Doodle ile oynanabilecek.

İlk iki oyun 2017 tarihli

Şuan baktığımızda oyun şeklinde tasarlanan iki tane Doodle olduğunu görüyoruz. Bunların ilki “Tavşanlar İçin Kodlama” isimli, 2017 yapımı Doodle. Bu çok eğlenceli ve eğitici bir çalışmaydı, çünkü çocuklara programlamanın temel öğelerini öğretmeyi amaçlıyordu. Kullanıcılar çeşitli basit kodları sisteme ekleyerek tavşanları oyunun içindeki havuçları toplamaları için yönlendirebiliyorlardı.

İkinci Doodle da yine aynı şekilde 2017 yılına ait. Hindistan’da hayli popüler olan kriket oyunu temalı bu Doodle’da oyuncular kriket sopasını yönlendiriyorlardı. Uluslararası Kriket Şampiyonası 2017’ye özel tasarlanan Doodle, kriket severlerin beğenisini kazanmayı başarmıştı.

Zaman içerisinde birçok Doodle tasarlandı

Bunun dışında Google’ın başka hangi Doodle oyunlarını ana sayfasında gösterime sunacağını henüz bilmiyoruz. Ancak zaman içerisinde birçok keyifli oyunla vakit geçirdiğimizi hatırlayınca arama motoru devinin Doodle bulmakta zorlanmayacağını söyleyebiliriz.

Mesela 2016 yılında Doodle Meyve Oyunları görücüye çıkmıştı. 14 Şubat 2017’de ise Pangolin Aşkı isimli Doodle çok beğenilmişti. Roswell UFO Vakası temalı Doodle da bir diğer oyundu ve 2013’te Google’ın ana sayfasında yer almıştı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı