Teknoloji

Excel de Formül Nasıl Kullanılır?

Excel de Formül Nasıl Kullanılır?

Microsoft Excel, milyonlarca kişinin kullandığı özellikle öğrenci ve çalışan insanların sıklıkla tercih ettiği bir elektronik tablo olarak karşımıza çıkıyor. Excel’in sayısız özelliği bulunuyor. Artık günümüzde iş başvurularında bile Microsoft programlarına ne kadar hakim olduğunuz sorulur. Bunun yanında hazırladığımız CV’lerde bu programlar ile hazırlanır. Bu sebepten dolayı Excel bilmek ve kullanmak adeta bir ayrıcalıktır. Excel, formüller üzerine kurulu olan bir sistem olduğu için bu formüllere hakim olmak gerekir. Excel’i kullanmayı öğrenmek istiyorsanız mutlaka formülleri kullanmayı öğrenmelisiniz. İlk etapta zor bir işlem gibi görünebilir ancak alıştığınız zaman ne kadar kolay olduğunu anlayacaksınız.

Excel formül kullanımı

Excel programın iki farklı formül kullanma yapılır. En çok bilinen yöntemi ise “=” işaretinin kullanımıdır. Bu işareti kullanarak formül parametresini başlatabilirsiniz. Yapacağınız tüm işlemlerde “=” parametresi ile başlamalısınız. Örneğin “=topla” diyerek o sıranın toplamını sağlayabilirsiniz.

Bir diğer formül kullanma yöntemi ise Fx’dir. Ekranın üst kısmında yer alan “fx” seçeneğine tıklayarak mevcut tüm formüllerin karşınıza çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı