Teknoloji

Exynos 1000 Performans Testlerinde Snapdragon 865’ten 3 Kat Daha Hızlı Çıktı

Samsung tarafından tasarlanan Exynos işlemci markası son zamanlarda çok fazla konuşuluyordu. Bu süreç içerisinde olumsuz haberlerin gündeme geldiği ifade edilmişti. Yeni çıkan test sonucunun ardından olumsuz iddiaların ardından olumlu bir gelişme yaşandı. Exynos 1000 ile Snapdragon 865 arasında yapılan performans testlerinin ardından Exynos 1000’in kazandığı belirlendi.

Samsung dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi konumunda bulunuyor. Sadece akıllı telefon üretmiyor bu süreç içerisinde farklı ürün gamları da bulunuyor. Telefonun yanı sıra bilgisayar, tablet, bilgisayar ve televizyon ürünleriyle de dikkat çekiyor. Dünyanın en büyük yarı iletken üreticileri arasında da yer aldığı ifade edildi.

Exynos 1000 3 Kat Daha Hızlı Çıktı

Samsung’un yeni işlemcisi hakkında çeşitli iddialar ortaya çıkmıştı. Bunun üzerine Exynos 1000 ile Snapdragon 865 arasında detaylı bir performans testi yapıldı. Performans testi sonucunda işlemciler hakkında ortaya atılan kötü iddiaların  yerini şaşırtıcı sonuçlar aldı. Yapılan performans testlerinde SD 865’ten 3 kat daha hızlı olduğu belirlendi.

Söylenenlerin aksine Exynos 1000’in sonuçları sanılandan çok daha şaşırtıcı oldu. Üç kat daha hızlı performans sergiledi. Ancak yapılan FPS testinin bu süreç içerisinde belirlenen pek çok kriterden sadece biri olduğunun ve işlemci değerlendirmesinin sadece bu doğrultuda karar verilerek yapılamayacağının altı da çizildi. İki işlemci arasında ciddi farklar olduğu ortaya çıktı. Sonuç olarak ortaya ezici bir galibiyet çıktı. Exynos 1000’in bu testle birlikte gelecek vaat ettiği belirlendi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı