Sosyal MedyaTeknoloji

Facebook’a “Sessiz Mod” Özelliği Geldi

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya ağlarının başında gelen Facebook, insanların “sosyal medya yorgunluğu”na yakalanmaması için uygulamasına sessize alma özelliği getirdi. Bundan böyle kullanıcılar, haber akışında gezinirken kendilerine mola verilmesini hatırlatabilecekler. Yapılan güncellemenin Koronavirüs salgını nedeniyle eve kapanan insanların telefon başında daha az vakit geçirmesine katkıda bulunacağı kesin.

Facebook Sağlık biriminin başındaki Kang-Xing Jin konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Hepimiz yeni rutinlere ve evde kalmaya alışmak zorundayız. Bu yüzden ne kadar süre boyunca çevrimiçi kalacağınıza ilişkin sınırlar çizmek faydalı olabilir” dedi ve ekledi: Aile ve arkadaşlarınızla daha fazla vakit geçirmek, dikkatiniz dağılmadan rahatça uyuyabilmek ve evdeki boş zamanınızı daha verimli değerlendirmek isteyebilirsiniz. Tüm bunlara yardımcı olacak bir güncelleme yaptık.

Facebook Sessiz Mod’a nasıl alınır?

Şuan için sadece iPhone’lar için Facebook uygulamasının Ayarlar bölümünde gözüken Sessiz Mod’u hemen açabileceğiniz gibi, belli bir süre Facebook’u kullandıktan sonra otomatik olarak aktif hale gelmesini sağlayabilmeniz de mümkün. Yavaş yavaş tüm dünyadaki Facebook kullanıcılarının beğenisine sunulacağı belirtilen özellik açıldığı zaman bildirimler geçici olarak durduruluyor.

Facebook'a 'Sessiz Mod' Özelliği Geldi

Dahası, eğer Facebook uygulamasını açmaya kalkarsanız bu süre boyunca yapacak başka bir şey bulmanız öneriliyor. Yani uygulama kendisini geçici olarak askıya alıyor.

İki yeni kısayol eklendi

Öte yandan Jin, “Bildirim Ayarları ve Haber Akışı Ayarları için iki adet kısayol eklemiş bulunuyoruz. Bu sayede Facebook’ta geçirdiğiniz süre boyunca ne tür paylaşımlar görmek istediğinize kendiniz karar verebileceksiniz” dedi. 

Daha önce de belirttiğimiz üzere sessize alma özelliği sadece iOS kullanıcıları için açıldı. Yavaş yavaş tüm dünyadaki iPhone’lara dağıtılan güncelleme henüz size ulaşmamış olabilir.

Android işletim sistemine sahip telefonlar için güncellemenin ise Mayıs ayı gibi çıkacağı belirtiliyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı