Sosyal MedyaTeknoloji

Facebook Çiftler İçin Yeni Uygulamasını Tanıttı: Tuned

Kullanıcı kitlesinin yaş ortalaması sürekli artış gösteren ve gün geçtikçe gençler tarafından daha az tercih edilir hale gelen Facebook, bu gidişatı tersine çevirmek için sürekli yani hamleler planlıyor. Bu doğrultuda yeni bir uygulama geliştiren sosyal medya devi tamamen çiftlerin beklentilerini karşılayacak Tuned’i duyurdu.

Facebook Çiftler İçin Yeni Uygulamasını Tanıttı
Facebook Çiftler İçin Yeni Uygulamasını Tanıttı

Şirketin açıklamasına göre bu uygulama Facebook’ta fotoğraf ve mesaj paylaşmak isteyen, ancak bunları arkadaşlarının gözü önünde yapmaktan kaçınanlara hitap ediyor. Yani sevgilinizle veya eşinizle çektiğiniz fotoğraflar, mesajlaşmalar Tuned üzerinde saklanabiliyor. 

Messenger ne işe yarıyordu ki?

Bu noktada aklınıza “Bu iş için Facebook Messenger yok muydu zaten?” şeklinde bir soru gelebilir, haklısınız da. Facebok Tuned’in buradaki olayı daha çok bir hatıra defteri gibi çalışıyor olması. Böylece sıradan mesajlaşmalara kıyasla anılarınızı daha güzel ve çekici bir formatta saklayabilmeniz mümkün hale geliyor.

Tuned’in sahip olduğu bir dizi ekstra özellik de var. Mesela Spotify ile bağlantı kurup kullancıların en sevdikleri şarkı ve müzik listelerini paylaşabilmeleri sağlanmış. Keza çiftler ruh hali güncellemesi yapıp karşı taraftaki kişiye o an nasıl hissettiklerini gösterebiliyorlar. Fotoğraflar, notlar, sesli ve yazılı mesajlar yine Tuned ile karşı tarafla paylaşılabiliyor.

Facebook Çiftler İçin Yeni Uygulamasını Tanıttı
Facebook Çiftler İçin Yeni Uygulamasını Tanıttı

Sadece belli ülkelerde kullanılabiliyor

Merak edip siz de Tuned’i indirmek için hamle yapmış olabilirsiniz, ancak kötü bir haberimiz var: Facebook ilk etapta Tuned uygulamasını sadece Kanada ve ABD’de yaşayan kullanıcıları için yayınlamış. Üstelik henüz Android’de kullanabilmek mümkün değil, sadece iPhone kullanıcıları için uygulama geliştirilmiş. İlerleyen dönemde Android çıkar mı, henüz bilinmiyor.

Son dönemde Facebook’un ayyuka çıkan güvenlik ve gizlilik skandallarının ardından kaç kişinin Tuned’i kullanmak isteyeceği ise muamma. Malum, kimse çok özel fotoğraflarının Torrent sitelerinde yayınlanmasını veya kimliği belirsiz üçüncü şahıslar tarafından görüntülenmesini istemeyecektir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı