Teknoloji

Facebook Kripto Para Birimi Libra’yı Açıkladı

Facebook Kripto Para Birimi Libra’yı Açıkladı

Kripto para birimi piyasası, Facebook’un kendisine ait bir dijital para çıkaracağı haberinin ardından yükseliş trendine girmişti. Facebook, nihayet piyasaya çıkaracağı Libra’nın tanıtımını yaptı.

Yaklaşık bir senedir dijital para çıkaracağının ipuçlarını veren Mark Zuckerberg, en sonunda resmi bir açıklama yaparak kendilerine ait Libra isminde bir kripto para çıkaracağını açıkladı. Kişilerin, resim gönderir gibi para transferinin kolay ve hızlı bir şekilde yapılmasını amaçladıklarını belirtti.

Facebook Kripto Para Birimi Libra’yı Açıkladı

Facebook ve Libra Association Ortaklaşa Çalışıyor

Çıkaracakları Libra isimli dijital para birimi için Facebook ve Libra Association, ortak bir çalışma yürütüyor. Libra Association isimli şirket dijital parayla ilgili tüm gelişmeleri üstlenirken, Facebook’ta oluşturduğu Calibra isimli bir ekip oluşturdu. Bu ekip dijital para birimiyle alakalı uygulamaların yapımı ve diğer işleri üstleniyor.

Yaklaşık 2,5 milyar kullanıcısı olan Facebook’un, çıkaracağı yeni dijital para birimi ile piyasayı yerinden oynatacağına kesin gözüyle bakılıyor. Dijital para birimlerinin en önemli özelliklerinden biri olan ‘’Güvenilirlik’’ hissinin de Libra coin ile zirveye çıkacağı gözüküyor. Elbette bu yatırımcılar için çok önemli bir faktör ve coin’in hızlı yükselişine de sadece bu sebebin bile yeterli olabileceği konusunda uzmanlar hemfikir…

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı