Teknoloji

Facebook Tarafından Tanıtımı Yapılan Facebook Shops Büyük İlgi Çekti

Facebook iletişimin ve sosyalleşmenin bir şartı olarak hayatımızın merkezine yerleşmiş durumda. Uygulama içerisinde insanların birbirleri ile iletişim kurmaları daha iletişim kuran bir toplum olmamızı sağladı. Sosyal çevrelere de Facebook ile girilmeye başlandığı biliniyor. Bunun üzerine insanlara konu hakkında pek çok kez yardımcı olan uygulamanın bu sefer alışveriş konusunda da oldukça etkili olacak bir çalışmaya imza attığı belirlendi.

Facebook fotoğraflar üzerinden geliştirmiş olduğu bir sistemin ardından satılık ibaresini kullanmak yerine daha özel ve geniş çaplı bir platform geliştirmeyi başardı. Bunun üzerine uygulama tarafından küçük işletmelerin desteklenmesi bekleniyor. Daha küçük alışverişler yapmayı seven vatandaşların imdadına yetişmesi bekleniyor.

Facebook Shops Neler Sunacak?

Koronavirüs salgını küçük işletmelerin derinden etkilenmesine neden oldu. Facebook ise şimdilerde kapalı olan ve hala açılamayan mağazalar için harekete geçti. Uygulamanın asıl amacının oldukça iyi niyetli olduğu belirlendi. Müşterilere ulaşmak konusunda sıkıntı çeken ve bunu nasıl yapacağını bilemeyen markalara yardımcı olmak için açtığı belirlendi.

Facebook ve Instagram üzerinden yeni kurulan platformu kullanmak oldukça kolay olarak tasarlandı. Bunun için beklenen ürün katologlarını düzenlemeden önce bir profil oluşturmak gerekecek. Kapak resmi ve vurgu renkleri de bu sistem ile birlikte kolaylıkla değiştirilebilecek. Satılacak ürünün boyutuna ya da fiyatına bakılmayacak. Bunun için her satıcının kullanabileceği bir sistemin geliştirildiği ifade edildi. Sistem üzerinden müşterilerle iletişim kurulabilecek.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı